Dyrektor Finansowy Rumunii

Michael Page

Wrocław, dolnośląskie

Michael Page Michael Page

Dla naszego klienta, międzynarodowej firmy produkcyjnej z branży chemicznej, poszukujemy obecnie doświadczonego i zmotywowanego managera finansowego, który obejmie funkcję Dyrektora Finansowego regionu Rumunii. Osoba ta będzie odpowiedzialna za nadzór całości zagadnień finansowych jednostki rumuńskiej i innych należących do regionu. Stanowisko osadzone jest w okolicach Bukaresztu, z regularnymi wizytami we wrocławskiej centrali firmy.

Informacje o kliencie

Nasz klient prowadzi operacyjne produkcyjne i handlowe na terenie całego świata stale zwiększając swój udział w międzynarodowym rynku będąc już liderem części regionów. Obecnie poszukujemy osoby, która swoją wiedzą i doświadczeniem finansowym wesprze jednostkę rumuńską w dalszym rozwoju.

Opis stanowiska

  • Odpowiedzialność za planowanie przepływów pieniężnych i stopień zaangażowania kapitału obrotowego (z uwzględnieniem poziomu zamówień) poprzez: windykację należności, planowanie wpływów w celu zabezpieczenia wydatków, rozliczenia kompensacyjne, itp.
  • Odpowiedzialność za ocenę ryzyka finansowego inwestycji poprzez kalkulację stopy zwrotu oraz za zapewnienie finansowania
  • Odpowiedzialność za metodę kalkulacji kosztów wytworzenia i zapewnienie informacji do kalkulacji cen sprzedaży w oparciu o koszty rzeczywiste i planowane.
  • Odpowiedzialność za przygotowanie procesu budżetowania i realizację budżetu spółki
  • Odpowiedzialność za przygotowania raportów finansowych miesięcznych, kwartalnych i rocznych.
  • Zapewnienie wsparcia zarządzania sprzedażą poprzez przygotowanie podstawowych narzędzi handlowych, raportów sprzedaży i raportów rentowności sprzedaży.
  • Sugerowanie rozwiązań zmierzających do optymalizacji podatkowej dla transakcji wewnętrznych i zewnętrznych w spójności z obowiązującymi przepisami podatkowymi.
  • Odpowiedzialność za zarządzanie i rozwijanie podległego zespołu

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse/ekonomia/rachunkowość); dodatkowe certyfikaty i kursy mile widziane (ACCA, CIMA, MBA)
  • Co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego na samodzielnym stanowisku w obszarze controllingu, finansów, księgowości; preferowane doświadczenie w spółce produkcyjno-handlowej
  • Doświadczenie w kształtowaniu i realizacji polityki i strategii finansowej spółki w zakresie kosztów, cash-flow czy zarządzania kredytem kupieckim i należnościami
  • Bardzo dobre zdolności komunikacyjne, umiejętność przejrzystego prezentowania danych i tworzenia na ich podstawie trafnych rekomendacji
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Gotowość relokacji do Rumunii

Oferujemy

  • Możliwość rozwoju zawodowego na strategicznym stanowisku w ramach dużej, międzynarodowej grupy o rozpoznawalnym brandzie
  • Konkurencyjne wynagrodzenie i pakiet świadczeń, niezbędne narzędzia pracy
  • Ciekawa możliwość zdobycia cennego doświadczenia na stanowisku z międzynarodową ekspozycją
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Wrocław
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page