Dyrektor Dystrybucji (FMCG)

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za dystrybucję, obsługę Klienta a także P&L działu dystrybucji firmy z obszaru FMCG, w skład której wchodzi ok. 120 tys. punktów odbioru (w obszarze B2B) a także personelem - ok 200os.
Osoba raportuje do COO organizacji. Rola umiejscowiona jest w Warszawie, lecz wymagane są podróże służbowe.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest firma z zagranicznym kapitałem, która jest liderem w swoim obszarze oraz która notuje regularny wzrost biznesu od wielu lat. Posiada kilkadziesiąt centrów dystrybucyjnych na terenie całej Polski i jej produkty rozpoznawane są powszechnie.

Opis stanowiska

  • Zarządzanie rozproszoną na terenie całej Polski siecią dystrybucji, na którą składa się: zespół ponad 200 osób, sieć dealerów, około 200 pojazdów we flocie, ponad 30 punktów dystrybucji a także około 120.000 punktów dostaw
  • Zarządzanie wzrostem organicznym wszystkich linii biznesowych realizowany przez liczbę zaplanowanych zamówień przy zachowaniu właściwych parametrów przychodowych klientów
  • Kooperacja z innymi działami organizacji w zakresie obsługi klienta i wzrostu.
  • Dbanie o motywację podległego zespołu
  • Prowadzenie działań optymalizacyjnych mających na celu obniżenie kosztów logistycznych spółki i poprawę jakości usług
  • Analizowanie informacji dotyczących jakości obsługi klienta per oddział oraz prowadzenie działań zwiększających zadowolenie Klientów

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe
  • Minimum 8 lat doświadczenia zawodowego oraz minimum 5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku w roli kierowniczej
  • Dodatkowym atutem będzie doświadczenie z firm kurierskich, dostaw posiłków lub artykułów spożywczych
  • Doświadczenie we współpracy z Klientem B2B oraz doświadczenie w zarządzaniu zespołem powyżej 100 osób
  • Silnie rozwinięte zdolności managerskie i liderskie
  • Doświadczenie w zarządzaniu zmianą, usprawnieniami będzie dodatkowym atutem
  • Umiejętność pracy w zespole w rozproszonej strukturze
  • Znajomość systemów IT w tym narzędzi Excel
  • Język angielski na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację

Oferujemy

  • Interesujące wynagrodzenie zasadnicze
  • Bonus uzależniony od wyników firmy oraz realizacji własnych celów
  • Auto służbowe
  • Narzędzia niezbędne do wykonywania pracy (komputer, telefon)
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page