Dyrektor Departamentu Finansów

Michael Page

Puławy, lubelskie

Michael Page Michael Page

Dyrektor Departamentu Finansów w spółce prowadzącej prace badawczo-rozwojowe

Holistyczna rola ukierunkowana na wdrożenie najlepszych standardów i praktyk

Informacje o kliencie

Dla naszego Klienta, podmiotu prowadzącego prace badawczo-rozwojowe w wielu dziedzinach nauk, analizy techniczne oraz produkcję doświadczalną, poszukujemy kompetentnego, doświadczonego i zmotywowanego Kandydata na stanowisko Dyrektora Departamentu Finansów.

Opis stanowiska

  • kształtowanie i realizacja strategii finansowej firmy;
  • nadzór nad pracą działów księgowego oraz controllingu;
  • nadzór nad przygotowaniem prognoz i planów wieloletnich oraz kontrola ich realizacji, w tym udział w przygotowaniu planu działalności i sprawozdania z działalności firmy;
  • optymalizowanie struktury kosztów oraz ocena projektów inwestycyjnych,
  • odpowiedzialność za płynność finansową spółki;
  • kontakty i współpraca z audytorem, bankami, firmami ubezpieczeniowymi, inwestorami oraz organami podatkowymi;
  • odpowiedzialność za funkcjonowanie kontroli wewnętrznej;
  • polityka zatrudniania, zarządzania, motywowania i rozwoju pracowników w podległych zespołach.

Profil kandydata

  • wykształcenie wyższe kierunkowe (ekonomia, finanse i rachunkowość lub pokrewne);
  • uprawnienia Biegłego Rewidenta, certyfikaty ACCA lub CIMA będą niekwestionowanym atutem;
  • min. 5-letnie doświadczenie na analogicznym stanowisku w spółkach z sektora usługowego i/lub produkcyjnego (w tym w przedsiębiorstwach naukowych, spółkach z udziałem jednostek samorządu terytorialnego lub spółkach skarbu państwa);
  • bardzo dobra teoretyczna i praktyczna znajomość rachunkowości finansowej i zarządczej;
  • wysokie umiejętności oraz doświadczenie w zarządzaniu zespołem;
  • doświadczenie w zarządzaniu zmianą, realizowaniu projektów z obszaru finansów i międzydziałowych, optymalizacji i wprowadzania usprawnień;
  • wysoka kultura osobista, umiejętności w obszarze komunikacji i prezentacji;
  • przedsiębiorczość, doskonała organizacja pracy własnej i zespołu, zorientowanie na cel, inicjatywa, proaktywność, dynamika w działaniu;
  • mile widziana znajomość Ustawy o zamówieniach publicznych;
  • znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym komunikację;
  • bardzo dobre umiejętności narzędziowe, w tym zaawansowana znajomość MS Excel i doświadczenie w pracy z systemami klasy ERP.

Oferujemy

  • stabilna praca w miłej atmosferze, opierającej się na szacunku oraz zaufaniu, w ciekawej i rozwojowej organizacji;
  • realny wpływ na proces decyzyjny w firmie, przestrzeń na wprowadzanie usprawnień i optymalizacji;
  • atrakcyjne wynagrodzenie oraz pakiet benefitów.
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Puławy
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page