DS. ZAANGAŻOWANIA I EWIDENCJI KSIĘGOWEJ WYDATKÓW

STAROSTWO POWIATOWE W SŁUPSKU

Słupsk, pomorskie

Opis stanowiska pracy

Numer oferty: StPr/19/3399

Obowiązki:

a. ewidencja zaangażowania przyszłych wydatków Starostwa Powiatowego,
b. ewidencja księgowa faktur dotyczących wydatków Starostwa Powiatowego,
c. sporządzanie dowodów PK w zakresie prowadzonych spraw,
d. rozliczanie zaliczek pobranych przez pracowników na wydatki związane z bieżącą działalnością urzędu,
e. umieszczanie w księgach prawidłowego i zgodnego ze stanem faktycznym opisu prowadzonych operacji księgowych,
f. sprawdzanie dowodów księgowych zakwalifikowanych do wypłaty pod względem formalno rachunkowym,
g. okresowe ustalanie i sprawdzanie w drodze inwentaryzacji rzeczowego stanu aktywów i pasywów,
h. uzgadnianie i bieżąca oraz rzetelna analiza stanu rozrachunków w zakresie zobowiązań
i nadpłat dotyczących wydatków Starostwa Powiatowego,
i. prowadzenie ewidencji syntetycznej pozostałych środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych poniżej 10 000 zł w ujęciu bilansowym i pozabilansowym w tym Skarbu Państwa oraz umowy użyczenia mienia,
j. rozliczanie wzajemnych należności pomiędzy Starostwem i Jednostkami organizacyjnymi Powiatu,
k. przygotowywanie oraz bieżąca aktualizacja procedur wynikających z przepisów prawa obowiązujących na stanowisku pracy.
Szczegółowe warunki ogłoszenia na www.bip.powiat.slupsk.pl

Wymagania:

Wymagania konieczne:

Wykształcenie:

  • średnie zawodowe

Pozostałe wymagania:

  • Wymagania niezbędne: a. obywatelstwo polskie, b. pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych, c. wykształcenie: średnie lub wyższe, d. kierunek wykształcenia: ekonomiczny, e. profil wykształcenia: rachunkowość lub finanse lub bankowość lub analiza rynkowa, f. co najmniej 3 letni staż pracy przy wykształceniu średnim, przy wykształceniu wyższym staż pracy niewymagany, g. znajomość: zasad funkcjonowania samorządu powiatowego, procedur administracyjnych, rozporządzenia w sprawie szczególnych zasad rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, rozporządzenia w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych, obsługi komputera, h. kandydat nie może być skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe. Wymagania dodatkowe: a. mile widziane doświadczenie w księgowości budżetowej, b. wysoka kultura osobista, c. umiejętność interpretacji przepisów prawa, d. umiejętności pracy w zespole, e. umiejętność organizacji pracy własnej.

Miejsce pracy: Szarych Szeregów 14, 76-200 Słupsk, powiat: m. Słupsk, woj: pomorskie

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas nieokreślony

Staż pracy: lata: 3

Wymagane dokumenty: list motywacyjny, kwestionariusz osobowy dla osoby starającej się o zatrudnienie, dokument poświadczający wykształcenie (kserokopie świadectw, dyplomów lub zaświadczeń o stanie odbytych studiów), świadectwa pracy, oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych i korzystaniu z pełni praw publicznych, oświadczenie kandydata, że nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe, zgoda kandydata na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb aktualnej rekrutacji zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L119 z 04.05.2016 r.). Starosta może w każdym czasie i na każdym etapie unieważnić procedurę naboru. Wymagane dokumenty aplikacyjne w zamkniętej kopercie należy składać osobiście w siedzibie Starostwa (pok. Nr 01) lub pocztą na adres Starostwa - 76-200 Słupsk, ul. Szarych Szeregów 14 z dopiskiem: ,,dotyczy naboru na stanowisko ds. zaangażowania i ewidencji księgowej wydatków w terminie do dnia 27 października 2019 r. Aplikacje, które wpłyną do Starostwa po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane (dla nadanych pocztą decyduje data stempla pocztowego). Na rozmowę kwalifikacyjną zostaną zaproszeni tylko ci kandydaci, którzy spełnią wymagania formalne. Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej (bip.powiat.slupsk.pl) oraz na tablicy informacyjnej w siedzibie Starostwa. Dokumenty kandydata wybranego w naborze i zatrudnionego w Starostwie Powiatowym w Słupsku zostaną dołączone do jego akt osobowych. Dokumenty pozostałych kandydatów będą przechowywane w Starostwie przez okres 3 miesięcy od dnia upowszechnienia informacji o wyniku naboru. W okresie tym kandydaci będą mogli odebrać swoje dokumenty. Starostwo nie odsyła dokumentów kandydatom. Po upływie wskazanego okresu nieodebrane przez kandydatów dokumenty zostaną protokolarnie zniszczone.

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Kliknij przycisk Aplikuj, aby poznać szczegóły oferty

Prezentacja firmy

źródło oferty: CBOP

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
23/10/2019
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Finanse, Praca Ubezpieczenia

Więcej ofert pracy od tego pracodawcy