Dziękujemy za korzystanie z infoPraca. Data wydruku 22/08/2018.

Digital Growth Manager CEE

Warszawa, mazowieckie

HAYS Sales & Marketing

Opis stanowiska pracy

Warszawa
NR REF.: 1108690

Your next company
Our Client is an international, leading company from services sector, with well known brand and high operational standards. The work environment is international and you will have a chance to cooperate with different markets.

Your next role
We are currently looking for Candidates for a challenging role of Digtial Growth Manger. Digtial Growth Manager will be responsible for coordination of CVP (Customer Value Proposition) projects by integrating the offer and managing lead generation through digital channels. The scope of accountabilities includes project management, implementing new strategic initiatives and projects andevaluating campaign results on an ongoing basis to drive
for continuous improvement,supporting initiatives to improve customersatisfaction, as well as deploying and driving uptake of Mobile/Digital strategies,telematics products in the country and contributing toproduct development by providing customer insights. Digital Growth Manger will also share and adopt best practices through activeengagement with marketing colleagues in othercountries and businesses and carry out customer, competitor and market analysiswhen required.

What do you need to besuccessfulin this role?
We are looking for Candidates with minimum 5 years of relevant professional experience in FMCG or startup environment, gained in Innovation/ Strategy or Brand/ Product Management departments. We expect proven experience in digital marketing. analytics, data andProject Management experience, as well as stakeholder management andanalytical skills. Interest in digital trends, fluency in English and strong Excel and PowerPoint
skillsare necessary.

What do we offer?
Our Client offers competitive remuneration package, additional benefits and challenging role with international exposure within well known, prestigious company.

Dywizja skupia się na wyszukiwaniu najlepszych kandydatów z dziedziny marketingu,... sprzedaży i logistyki. Swoją ofertę kierujemy do firm z sektora dóbr konsumpcyjnych, sieci handlowych, sieci elektro, operatorów logistycznych, a także firm z sektora RTV/AGD.
Dywizja HAYS Sales & Marketing to zespół doświadczonych konsultantów, dla których najważniejsza jest dobra komunikacja z Klientem i skuteczność działań.
Naszymi Klientami są międzynarodowe korporacje oraz firmy lokalne. Wspieramy w rekrutacjach agencje reklamowe i public relations, agencje badania rynku i opinii oraz firmy świadczące usługi marketingu bezpośredniego. Naszym celem jest pozyskiwanie najlepszych specjalistów oraz menedżerów z sektorów, w których działamy. Nasi Klienci mogą również liczyć na aktualne dane na temat zmian i sytuacji na rynku pracy. Konsultanci HAYS Sales & Marketing dzięki stałemu kontaktowi z kandydatami są w stanie szybko odpowiedzieć na potrzeby Klientów na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.
Konsultanci HAYS Sales & Marketing dzięki stałemu kontaktowi z kandydatami są w stanie szybko odpowiedzieć na potrzeby Klientów na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.
  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
29/07/2018
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Policealne
Branża / kategoria:
Praca Marketing / PR / Social Media