Customer Care Specialist with French

Warszawa, mazowieckie

Gi Group Sp. z o.o.

Opis stanowiska pracy

Are you open to take a new challenges in a fast growing International Company?

This is an excellent opportunity for your future career!

Currently we are looking for:

Wymagania

Responsibilities:

Online customer service (chat, e-mail)

Telephone customer service: Inbound and outbound calls

Customer use monitoring, customer development (training schemes, promoting additional services)

Collaboration with the company’s all other departments and foreign branches

CMS system administration

Job Requirements:

Support must be provided in French - fluent knwoledge is a must

Good understanding of English is essential

Ability to achieve Key Performance Indicator targets

Must be a team player

Strong problem solving abilities and assertiveness

Previous Customer Service / Helpdesk experience is a plus

Our Client offers:

Attractive salary (base and monthly bonus)

The ability to use your knowledge of foreign language on a daily basis at work

Experience with a range of Clients and technology solutions which provides professional relevance

Collaborating and learning from diverse and talented colleagues helps you "raise your game"

Trainings and development tailored to help you achieve your potential

Social benefit packages

Friendly work atmosphere in multicultural environment

Great location

Gi Group jest międzynarodową agencją pracy i doradztwa personalnego. Prowadzimy... działalność w zakresie m.in. stałego i czasowego zatrudnienia, wyszukiwania i selekcji oraz outsourcingu. Dzięki bezpośredniej obecności i partnerstwom strategicznym działamy w 57 krajach świata. Posiadamy Certyfikat Ministerstwa Gospodarki i Pracy nr 570.  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
27/03/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Mniej niż 1 rok
Min. wykształcenie:
Średnie ogólnokształcące
Branża / kategoria:
Praca Call Center / Telemarketing , Praca Obsługa klienta