Credit Risk Specialist / Specjalista ds. ryzyka kredytowego

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Poszukujemy zmotywowanych oraz dynamicznych kandydatów na stanowisko Credit Risk Specialist.

Doświadczenie zdobyte w spółce z sektora automotive / leasingu / CFM będzie dodatkowym atutem.

Znajomość języka angielskiego na poziomie B2 jest warunkiem koniecznym

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest wiodąca, międzynarodowa spółka z sektora automotive TOP 5. Wraz z dynamicznym rozwojem struktur poszukujemy kandydatów do zespołu ryzyka.

Opis stanowiska

  • Nadzór nad ryzykiem kredytowym w spółce oraz ścisła współpraca ze spółkami zależnymi
  • Ocena zdolności kredytowej podmiotów gospodarczych, współpraca z siecią dealerską
  • Monitorowanie sytuacji finansowej kredytobiorców i leasingobiorców w okresie finansowania
  • Przygotowywanie aplikacji kredytowych i leasingowych na komitet kredytowy.
  • Weryfikacja wniosków oraz przygotowanie decyzji kredytowych dla klientów.
  • Weryfikacja kompletności i poprawności dokumentów do decyzji kredytowej.
  • Ścisła współpraca z centralą
  • Prowadzenie prezentacji dla zarządu

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki to finanse, matematyka, statystyka.
  • Minimum 2-letnie doświadczenie w spółce z szerokorozumianego sektora automotive lub banku w obszarze ryzyka.
  • Minimum 4-letnie doświadczenie w obszarze oceny zdolności kredytowej klienta indywidualnego lub/i korporacyjnego.
  • Umiejętności prezentacyjne oraz analityczne
  • Umiejętność pracy w zespole jak i samodzielnie
  • Bardzo dobra znajomość MS Office (Excel, Power Point, Word)
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (minimum poziom B2)

Oferujemy

  • Atrakcyjny pakiet wynagrodzenia
  • Możliwość rozwoju w renomowanej organizacji
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page