OTTO Work Force

Credit Controller

Od: OTTO Work Force
Miejsce pracy: Bielany Wrocławskie

Jesteśmy zgranym zespołem, który czeka na kolejną pozytywnie nastawioną do życia i pracy osobę. Zadań nam nie brakuje, ale chętnie podejmujemy się nowych wyzwań. Współpraca i otwartość na zmiany to nasze motto!

Twój zakres obowiązków:

  • Bieżąca analiza i kontrola należności spółek Grupy OTTO w Polsce;
  • Bieżący kontakt z ubezpieczycielem należności handlowych, kierowanie kontrahentów do ubezpieczenia, bieżący kontakt z oddziałami OTTO w Polsce w zakresie ubezpieczeń i należności handlowych;
  • Przygotowanie cyklicznych raportów w cash position
  • Wysyłanie upomnień mailowych, wezwań do zapłaty, kontakt telefoniczny z działem finansowym kontrahenta w przypadku opóźnień w płatnościach;
  • Analiza limitów finansowania na poszczególnych klientach,
  • Analiza rentowności kontraktów oraz kontrola działań zwiększających ich rentowność
  • Tworzenie wewnętrznych raportów finansowych i biznesowych;
  • Udzielanie wsparcia analitycznego oddziałom
  • Bieżąca praca na systemie księgowym, analiza zapisów księgowych i poprawności księgowań
  • Udział w procesie budżetowania
  • Udział w innych projektach Grupy OTTO

Nasze wymagania:

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne;
  • Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku, najlepiej w obszarze kontrolingu lub księgowości;
  • Wysokie zdolności komunikacyjne i negocjacyjne, pozwalające na swobodną komunikację z dłużnikiem– klientem;
  • Bardzo dobra znajomość programu Microsoft Excel
  • Dokładność i terminowość
  • Umiejętność analitycznego myślenia pozwalająca na swobodną pracę na liczbach;
  • Mile widziane doświadczenie w zakresie kontaktów z klientem lub/i dłużnikiem;
  • Umiejętność posługiwania się programami finansowo – księgowymi
  • Mile widziana znajomość Power BI
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację werbalną i pisemną (poziom B2)

To oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Możliwość rozwoju zawodowego  i doskonalenia swoich kompetencji
  • Pracę w prężnie rozwijającej się firmie o międzynarodowym zasięgu
  • Przyjazną atmosferę opartą na pracy zespołowej
  • Pakiet benefitów

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk "Aplikuj".
Pełna treść obowiązku informacyjnego znajduje się na stronie OTTO.