Corporate governance Manager - Inhouse lawyer

Michael Page

Wrocław, dolnośląskie

Michael Page Michael Page

Dla naszego klienta, dużej międzynarodowej grupy kapitałowej z centralą na Dolnym Śląsku, poszukujemy obecnie doświadczonych i zmotywowanych kandydatów na stanowisko Corporate Governance Managera. Osoba zatrudniona na tym stanowisku, wraz z podległym zespołem, będzie odpowiadała pod kątem prawnym za obszar ładu korporacyjnego i regulacji.

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest duża grupa kapitałowa o międzynarodowym zasięgu biznesu. Marka klienta jest powszechnie rozpoznawalna, jest on jednym z liderów swojego sektora.

Opis stanowiska

  • Organizowanie obsługi formalno - prawnej pracy Zarządu, Rady Nadzorczej, Walnych Zgromadzeń Akcjonariuszy S.A.;
  • Udział w sporządzaniu aktów prawa wewnętrznego Spółki S.A. oraz opracowywanie tekstów jednolitych i prowadzenie rejestru tych aktów;
  • Współpraca z działami w zakresie przygotowywania projektów umów;
  • Współpraca z komórkami organizacyjnymi Spółki w zakresie umów znaczących. Monitorowanie statusu zawieranych umów i ogłaszanie informacji o umowach znaczących;
  • Zarządzanie podległym zespołem 2 specjalistów
  • Współpraca z obsługującymi kancelariami

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe prawnicze; mile widziany tytuł radcy prawnego lub adwokata, a także dodatkowe kwalifikacje w obszarze prawa korporacyjnego, znajomości KSH etc.
  • Minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze corporate governance i regulacji w obsłudze spółek akcyjnych - w ramach zewnętrznej obsługi prawnej lub inhouse
  • Wiedza z zakresu KSH, regulacji dotyczących funkcjonowania spółek akcyjnych
  • Doskonałe umiejętności organizacji pracy i komunikacji na wszystkich szczeblach organizacji
  • Samodzielność w działaniu

Oferujemy

Stanowisko zapewnia możliwość rozwoju zawodowego na kluczowym stanowisku dużej organizacji. Rola wiąże się również z atrakcyjnym wynagrodzeniem i pakietem benfitów.

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Wrocław
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page