Controlling Manager (interim)

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

  • Międzynarodowa spółka z sektora farmaceutycznego o ugruntowanej pozycji na rynku
  • Rola Controlling Managera (interim -16-18 miesięcy), cały P&L spółki

Informacje o kliencie

Dla naszego Klienta, międzynarodowej spółki z sektora farmaceutycznego, poszukujemy obecnie kompetentnej, doświadczonej i zaangażowanej osoby na stanowisko Interim Controlling Manager. Osoba w tej roli będzie raportować do Finance Director'a, zarządzać niewielkim zespołem (1 osoba) i odpowiadać za kluczowe procesy w controllingu (w tym raportowanie do Grupy). Funkcja wspiera proces decyzyjny w organizacji i jest wyeksponowana na operacje.

Formą zatrudnienia będzie umowa na czas określony (wstępnie 16-18 miesięcy), niemniej w przypadku pojawienia się zmian w strukturze organizacyjnej, istnieje szansa na umowę stałą.

Opis stanowiska

  • Koordynacja procesów przygotowania budżetu rocznego, prognoz i planów krótko-, średnio- i długoterminowych;
  • Zarządzanie procesem zamknięcia miesiąca, kwartału, roku;
  • Koordynacja przygotowywania i aktualizacji comiesięcznego cash-flow, forecast'u oraz NWC;
  • Koordynacja i przygotowanie raportów do Grupy;
  • Aktywne wsparcie biznesu w zakresie planowania, prognozowania, analiz i estymacji;
  • Odpowiedzialność za przygotowanie pakietu informacji zarządczej, w tym comiesięcznej informacji o realizacji budżetu/forecast'u całej Spółki i poszczególnych działów, wyjaśnianie odchyleń oraz rekomendowanie działań optymalizacyjnych;
  • Przygotowanie i nadzór nad przygotowaniem analiz i modeli finansowych;
  • Ustalanie comiesięcznego kalendarza zamknięcia miesiąca dla całej Spółki oraz koordynacja procesu zamknięcia miesiąca w controllingu i księgowości;
  • Wsparcie procesu audytu w obszarze oczekiwanych przez audytorów analiz zyskowności, prognoz i budżetów;
  • Zarządzanie podległym zespołem - Junior Controller;
  • Odpowiedzialność za rozwój i usprawnianie narzędzi controllingowych;
  • Inne zadania zlecone przez Spółkę w zakresie związanym z obszarem controllingu.

Profil kandydata

  • wykształceniem kierunkowym (finanse i rachunkowość, ekonomia lub pokrewne);
  • kilkuletnim doświadczeniem w controllingu w międzynarodowych organizacjach (preferowane firmy z sektora Pharma/FMCG/Retail), mile widziany background w audycie ogólnym (Big4);
  • ugruntowana teoretyczna i praktyczna wiedza z obszaru rachunkowości finansowej i zarządczej;
  • mile widziane doświadczenie w zarządzaniu zespołem;
  • wysokie umiejętności w obszarze komunikacji, budowania relacji, analizy, wnioskowania, tworzenia rekomendacji i wywierania wpływu;
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego (B2/C1);
  • wysokie umiejętności narzędziowe (w tym zaawansowany MS Excel) oraz doświadczenie w pracy narzędziami controllingowymi i systemami klasy ERP.

Oferujemy

  • praca w rosnącej spółce o ugruntowanej pozycji na rynku;
  • szansa na objęcie odpowiedzialności za całość aspektów controllingowych spółki oraz uczestnictwo w ciekawych projektach funkcyjnych i cross-funkcyjnych;
  • bardzo dobra atmosfera pracy, oparta na komunikacji i wzajemnym zaufaniu;
  • możliwość docelowego pozostania w spółce;
  • rynkowe wynagrodzenie i pakiet benefitów.
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page