Controller Sprzedaży

Michael Page

Poznań, wielkopolskie

Michael Page Michael Page

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za całościowe przygotowywanie analiz i raportów sprzedażowych. Idealny kandydat powinien posiadać doświadczenie na tym samym stanowisku w firmie produkcyjnej lub pokrewnej.

Informacje o kliencie

Firma produkcyjna z branży farmaceutycznej o ugruntowanej pozycji na rynku działająca w ramach Grupy Kapitałowej.

Opis stanowiska

  • Tworzenie narzędzi do monitorowania i prognozowania sprzedaży
  • Przygotowywanie prognoz sprzedaży
  • Weryfikowanie wolumenów sprzedażowych wraz z analizą odchyleń w różnych ujęciach prezentacyjnych
  • Gromadzenie i analiza danych potrzebnych do oszacowania bieżących celów sprzedaży
  • Wspomaganie pracowników Pionu Sprzedaży przy określaniu wartości sprzedaży i sporządzaniu prognoz
  • Raportowanie i analizowanie odchyleń od realizowanej marży w różnych ujęciach prezentacyjnych
  • Przygotowywanie prezentacji wyników sprzedaży
  • Przygotowywanie i generowanie analiz oraz raportów dla Pionu Sprzedaży wraz z przedstawianiem wniosków
  • Przygotowywanie rocznego budżetu operacyjnego Pionu Sprzedaży i jego realizacji
  • Weryfikowanie arkuszy kalkulacji cen produktów oferowanych przez Spółkę oraz ich zgodność ze specyfikacjami produkcyjnymi
  • Opracowywanie nowych technik oraz procedur sprzedaży w oparciu o trendy i badania rynku
  • Tworzenie narzędzi do oceny pracy pracowników Pionu Sprzedaży
  • Ścisła współpraca z Pionem Sprzedaży oraz Rozwoju Strategicznego
  • Zbieranie danych finansowych klientów w wywiadowni gospodarczej

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe - preferowana ekonomia, ekonometria, metody ilościowe, matematyka, zarządzanie lub pokrewne.
  • Doświadczenie oraz praktyczna wiedza w obszarach: controlling, analizy finansowej, rachunkowości zarządczej; w firmach z branży farmaceutycznej, spożywczej, kosmetycznej, FMCG.
  • Mile widziane doświadczenie w pracy projektowej oraz współpracy z Zarządem.
  • Wysoko rozwinięte zdolności analitycznego myślenia i wyciągania syntetycznych wniosków
  • Bardzo dobra znajomość MS Excel, MS Access oraz SQL i Visual Basic.
  • Doświadczenie w pracy z systemami klasy ERP
  • Umiejętności pracy w zespole
  • Znajomości języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • Zainteresowanie własnym merytorycznym rozwojem i doskonaleniem w obszarze controllingu sprzedażowego

Oferujemy

  • Stabilna praca w dynamicznie rozwijającej się firmie i pełne wdrożenie
  • Atrakcyjne stałe wynagrodzenie, adekwatne do posiadanych kwalifikacji i doświadczenia zawodowego oraz pakiet benefitów
  • Samodzielne stanowisko pełne wyzwań i satysfakcji z osiąganych wyników
  • Realny wpływ na rozwój i kształtowanie swojego stanowiska, a także bezpośrednia współpraca z Controlling Managerem
  • Możliwość pracy w ramach systemu home office
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Poznań
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page