Commodity Manager

Michael Page

Legnica, dolnośląskie

Michael Page Michael Page

Osoba na stanowisku Commodity Manager odpowiedzialna będzie za wdrażanie i rozwój strategi dla wybranej grupy strategicznych komponentów. Współpraca z dostawcami na poziomie globalnym/ dla globalnej struktury zakładów produkcyjnych, prowadzenie i rozwój dostawców w ramach zakładanego rozwoju portfolio produktowego.

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest międzynarodowy producent (OEM), globalnie rozpoznawalna marka branży HVAC, dostarczająca innowacyjne rozwiązania dla klientów na całym świecie, jeden z najbardziej atrakcyjnych pracodawców w regionie, który aktualnie rozbudowuje swój lokalny zakład produkcyjny w Polsce. W związku z tym poszukuje do swojego zespołu doświadczonego kandydat na stanowisko Commodity Managera, który dołączy do międzynarodowych struktur zakupowych.

Opis stanowiska

- planowanie, rozwój i wdrażanie strategii rozwoju kategorii zakupowych i dostawców, w tym klasyfikacja dostawców (piramida dostawców)

- opracowywanie, koordynacja, prezentacja i przedstawianie strategii zakupowej kierownictwu, komunikacja z zarządem firmy

- prowadzenie negocjacji i ustalanie warunków globalnych we współpracy Head of Commodity Management

- obserwacja i analiza (benchmark) globalnego rynku dostawców oraz konkurencji

- ścisła współpraca z zespołami zakupów projektowych dla nowych inwestycji

- analizy kosztów w celu optymalizacji kosztów istniejących dostawców

- udział w audytach dostawców

- zarządzanie ryzykiem (np. screening łańcucha dostaw)

- globalna odpowiedzialność za grupę commodity i związane z nią cele

Profil kandydata

- wykształcenie wyższe techniczne lub ekonomiczne

- doświadczenie w zakupach strategicznych-koniecznie na poziomie zarządzania strategią kategorii/commodity, idealnie w globalnej strukturze zakładów produkcyjnych

- doświadczenie w funkcjonalnym kierowaniu interdyscyplinarnymi zespołami

- doświadczenie w prowadzeniu negocjacji globalnych umów ramowych z dostawcami

- wysokie kompetencje negocjacyjne i interpersonalne

- znajomość SAP

- biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (język niemiecki będzie dodatkowym atutem)

- gotowość do podróży służbowych

Oferujemy

- atrakcyjna rola w zarządzaniu kluczowymi kategoriami komponentów strategicznych dla grupy globalnie zlokalizowanych zakładów

- praca w modelu home office- do 100% zdalna

- realny wpływ na kształt i rozwój współpracy z głównymi dostawcami

- współpraca z międzynarodowym zespołem zakupowym

- stabilna umowa o pracę

- atrakcyjne wynagrodzenie i system premiowy

- pakiet benefitów i prywatna opieka medyczna dla pracownika i rodziny

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Legnica
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page