Chief Accountant

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Osoba na tym stanowisku będzie bezpośrednio współpracować z CFO i będzie w pełni odpowiedzialna za zarządzanie zespołem, pracę operacyjną w księgowości, merytoryczną kontrolę spółek, przygotowanie i weryfikację sprawozdań finansowych oraz współpracę z Zarządem i rekomendacje działań.

Idealny kandydat to osoba z doświadczeniem 4-5 lat na samodzielnym/ podobnym stanowisku w branży nieruchomości bądź też firmie outsourcingowej, która chciałby zrobić kolejny krok w karierze do dynamicznie rozwijającej się spółki.

Informacje o kliencie

Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy z branży nieruchomości, prestiżowy deweloper, z uwagi na dynamiczny rozwój poszukujemy osoby na stanowisko Deputy Chief Accountant/Chief Accountant do siedziby w centrum Warszawy.

Opis stanowiska

* Prowadzenie pełnej księgowości firmy zgodnie z Ustawą o Rachunkowości oraz Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej (raportowanie)
* Sporządzanie sprawozdań finansowych (miesięcznych, kwartalnych, rocznych), kontrola sprawozdań przygotowanych przez zespół
* Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
* Kontrola i nadzór na rozliczeniami podatkowymi VAT, CIT,
* Nadzór nad płatnościami i planowaniem przepływów pieniężnych
* Nadzór merytoryczny i organizacyjny nad działem księgowości, utrzymanie dobrych relacji i motywowanie pracowników zespołu
* Współpraca i reprezentowanie firmy w audytach wewnętrznych i zewnętrznych oraz kontrolach podatkowych
* Współpraca i reprezentowanie firmy przed instytucjami zewnętrznymi (US, GUS, banki, instytucje finansowe)
* Prowadzenie projektów wewnętrznych (w tym także informatycznych) mających na celu usprawnienia procesów i procedur wewnątrz działu księgowości oraz całej Spółki
* Współpraca ze wszystkimi działami firmy w zakresie wsparcia kluczowych decyzji dotyczących działalności firmy

Profil kandydata

* Wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse, rachunkowość), certyfikat Ministerstwa Finansów uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych będzie dodatkowym atutem
* Znajomość branży nieruchomości będzie wielkim atutem
* Min. 4 lat doświadczenia w pracy na stanowisku Zastępca Głównego Księgowego/ Główny Księgowy lub w Biurze Rachunkowym - praca z Klientami zagranicznymi
* Znajomość polskiej ustawy o rachunkowości i międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej oraz przepisów podatkowych
* Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
* Bardzo dobra znajomość pakietu MS Excel
* Zdolności analityczne oraz umiejętność identyfikowania problemów i poszukiwania rozwiązań
* Pro aktywne podejście do zarządzania systemami i procesami
* Podejście systemowe
* Odpowiedzialność, samodzielność i umiejętność podejmowania decyzji
* Otwartość, komunikatywność, systematyczność oraz zaangażowanie
* Doświadczenie w zarządzaniu zespołem księgowym, nastawienie na ciągłe doskonalenie i rozwój podległego zespołu

Oferujemy

Oferujemy:
* Umowę o pracę
* Możliwość rozwoju zawodowego
* Pracę w przyjaznej atmosferze w zaangażowanym zespole profesjonalistów
* Pracę w międzynarodowym środowisku

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page