Chief Accountant

Michael Page

Łódź, zagranica

Michael Page Michael Page

Rola Głównego Księgowego w dynamicznie rosnącej spółce z sektora Retail

Pełna księgowość spółki (UoR, MSR), zarządzanie zespołem, praca na SAPie

Informacje o kliencie

Dla naszego Klienta, dynamicznie rozwijającej się spółki z sektora Retail, poszukujemy obecnie kompetentnego, doświadczonego i zmotywowanego Kandydata/ki na stanowisko Głównego/ej Księgowego/ej.

Opis stanowiska

  • Zarządzanie działem księgowości i odpowiedzialność za prowadzenie pełnej księgowości spółki;
  • Zapewnienie zgodności ksiąg rachunkowych z obowiązującymi przepisami rachunkowości (UoR, MSR) oraz przepisami prawa podatkowego;
  • Kompleksowa koordynacja procesów zamknięcia miesiąca i roku, w tym przygotowywanie rocznego sprawozdania finansowego i comiesięcznych raportów finansowych;
  • Zapewnienie poprawności i terminowości sprawozdawczości statutowej, podatkowej i prawnej (obowiązek raportowania do US, NBP, GUS, inne)
  • Monitorowanie zmian w krajowym prawie podatkowym oraz informowanie i koordynowanie implementacji zmian;
  • Reprezentacja Spółki przed krajowymi jednostkami kontroli finansowo-podatkowej;
  • Bezpośrednia współpraca z Dyrektorem Finansowym i Zarządem;
  • Inne zadania wynikające z audytu procesów wewnętrznych.

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (Finanse i Rachunkowość lub pokrewne);
  • Minimum 5-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku Głównej/go Księgowej/go (preferowana branża Retail);
  • Teoretyczna i praktyczna wiedza z obszaru rachunkowości finansowej (UoR, MSR) i podatkowej;
  • Wysokie umiejętności menedżerskie poparte doświadczeniem w kierowaniu i motywowaniu zespołu;
  • Doświadczenie w obszarze wprowadzania usprawnień i optymalizacji w obszarze księgowości;
  • Minimum komunikatywna znajomość języka angielskiego (min. B1/B2);
  • Zaawansowany znajomość MS Excel oraz systemu SAP (warunek koniczny);
  • Wysokie umiejętności w obszarze komunikacji, organizacji pracy własnej i zespołu, dokładność, rzetelność i terminowość.

Oferujemy

  • Szansa na długofalowy rozwój zawodowy w stabilnej i rosnącej organizacji;
  • Realna możliwość wprowadzania zmian, usprawnień i szeroko rozumianych optymalizacji;
  • Atrakcyjne warunki zatrudnienia i przyjazna atmosfera pracy.
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Łódź
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page