Chief Accountant (m/f)

Michael Page

Tychy, śląskie

Michael Page Michael Page

Oferta dla Głównych Księgowych z biegłą znajomością języka angielskiego, który będzie potrzebny od pierwszych dni pracy w celu przenoszenia procesów z innego kraju.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest międzynarodowa firma z branży automotive TIER 1, pracująca dla znanych marek samochodów. W związku z decyzją o przeniesieniu procesów księgowych dotyczących Polski z innego kraju do Tychów, Klient rozszerza swoje struktury.

Opis stanowiska

  • Prowadzenie ksiąg rachunkowych w pełnym zakresie wraz z terminowym zamknięciem miesiąca
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
  • Miesięczna kontrola sald kont księgowych prowadzenie ewidencji środków trwałych
  • Nadzorowanie i koordynowanie pracy podległego zespołu księgowego (2 osoby)
  • Stałe usprawnianie procesów księgowych
  • Prowadzenie ewidencji podatkowych, wymaganych rejestrów i dokumentów do celów podatkowych wraz z tworzeniem deklaracji podatkowych
  • Sporządzanie rocznych i okresowych sprawozdań finansowych według Polskich Standardów Rachunkowości oraz IFRS, US GAAP
  • Przygotowywanie raportów na potrzeby instytucji zewnętrznych (GUS, NBP i inne) oraz działów wewnętrznych firmy.

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: rachunkowość, finanse
  • Minimum 5 letnie doświadczenie na stanowisku samodzielnego księgowego lub Głównego Księgowego w firmie produkcyjnej
  • Bardzo dobra znajomość przepisów rachunkowości i przepisów podatkowych
  • Umiejętność zarządzania zespołem
  • Dobra znajomość pakietu MS Office, w szczególności programu MS Excel
  • Nastawienie na optymalizację pracy i otwartość na nowe rozwiązania
  • Samodzielności oraz wychodzenie z inicjatywą, otwarta komunikacja, dobra organizacja pracy, umiejętność pracy zespołowej i analitycznego myślenia
  • Umiejętność radzenia sobie ze stresem i pracą pod presją czasu
  • Zaawansowana znajomość języka angielskiego.

Oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Nagroda półroczna
  • Dodatek stażowy
  • Ubezpieczenie grupowe
  • Dofinansowanie do posiłków
  • Dostęp do ZFŚS w tym dofinansowanie do Kart MultiSport, wypoczynku itp.
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Tychy
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page