Chief Accountant (F/M)

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Michael Page jest firmą rekrutacyjną o ugruntowanej pozycji na rynku. Dla mojego Klienta, międzynarodowego holdingu spółek o profilu produkcyjnym poszukuję osoby, która zajmie pozycję Głównego Księgowego w spółce nadrzędnej.

Informacje o kliencie

Proces rekrutacyjny prowadzony jest dla spółki holdingowej z międzynarodowej grupy kapitałowej, która w Polsce posiada kilka zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w różnych częściach kraju. Rekrutacja dotyczy pozycji Głównej Księgowej / Głównego Księgowego w spółce nadrzędnej. Grupa w Polsce zatrudnia ponad 500 osób i jest obecna od ponad 15 lat. Mój Klient ma bardzo stabilną sytuację rynkową, rozpoznawalną markę i jest jednym z liderów w swojej kategorii produktowej.

Siedziba spółki znajduje się na obrzeżach Warszawy, w pobliżu trasy S8.

Opis stanowiska

  • Nadzór nad prowadzeniem ksiąg spółki zgodnie z IFRS
  • Zarządzanie zespołem księgowym > 10 osób
  • Motywowanie i rozwój podległych pracowników
  • Odpowiedzialność za poprawność prowadzenia ksiąg
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych, na potrzeby wewnętrzne oraz instytucji zewnętrznych
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych (CIT, VAT, VAT-UE)
  • Współpraca z podmiotami zewnętrznymi- banki, audytorzy zewnętrzni, urzędy
  • Wdrożenie narzędzi i procedur usprawniających pracę zespołu księgowego
  • Integracja zespołów rachunkowych, poprzez przeniesienie ksiąg spółek podległych do spółki nadrzędnej

Profil kandydata

W procesie rozpatrywane będą wyłącznie aplikacje osób, które spełniają poniższe kryteria kompetencyjne:

  • Doświadczenie na stanowisku Głównej Księgowej / Głównego Księgowego w spółce produkcyjnej, minimum 3 lata
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (rachunkowość, finanse, pokrewne)
  • Zarządzanie kilkuosobowym zespołem
  • Bardzo dobra wiedza merytoryczna z zakresu księgowości spółek produkcyjnych
  • Wysokie kompetencje managerskie
  • Bardzo dobra znajomość prawa podatkowego
  • Znajomość IFRS
  • Płynna komunikacja w języku angielskim

Mile widziane kompetencje:

  • Doświadczenie w integracji zespołów księgowych - post merger integration
  • Biznesowa postawa- otwartość na współpracę z managerami innych działów

Oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Udział w ambitnych projektach wewnątrz holdingu
  • Atrakcyjny pakiet pozapłacowy
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page