Dziękujemy za korzystanie z infoPraca. Data wydruku 20/08/2018.

Business Analyst

Gliwice, śląskie

Euvic Sp. z o.o.

Opis stanowiska pracy

Responsibilities:

  • Reviewing requirements given by the customer
  • Cooperation with customer in order to create individual optimal solutions
  • Defining user stories, use cases, workflows, business processes
  • Defining acceptance criteria for modules and functionalities
  • Creating project and analytical documentation
  • Supporting development process (constant communication with a team)
  • Supporting testing process (final validation of product)

Must have:

  • Experience in IT industry
  • Experience in gathering and verifying given business requirements
  • Familiarity with UML standard
  • At least basic knowledge/experience in agile methodologies
  • Good analytical skills
  • Very good communication skills in English (at least B2 level)
  • Familiarity with Atlassian products (Jira, Confluence)

We Offer:

  • Possibility of partial remote work
  • Interesting, international projects with advanced technologies and methodologies
  • Private medical coverage
  • Multisport card
  • Flexible working time
  • Friendly atmosphere

Oferujemy usługi projektowania architektury i dostarczania wysokowydajnych rozwiązań... w oparciu o platformy firmy Microsoft. Dysponujemy bardzo kompetentnym zespołem architektów i programistów oraz dojrzałym procesem wytwarzania oprogramowania.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
17/08/2018
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Praca Analityka , Praca IT - Bazy danych , Praca IT - Konsulting , Praca IT - Kontrola jakości , Praca IT - Programowanie / Analizy