BI Developer / Data Engineer

Power Media

Poznań, wielkopolskie

Power Media

Od: Power Media
Miejsce pracy: Poznań

Nasz klient jest światowym liderem w przetwórstwie żywności. Jego działania skupiają się m.in. na analizie procesów biznesowych, przygotowaniu danych, tworzeniu interaktywnych raportów, a także developmencie i utrzymaniu kluczowych aplikacji. Firma współpracuje z klientami na całym świecie.

Miejsce pracy: Warszawa / zdalnie (mile widziane wizyty w biurze w Warszawie raz na jakiś czas, w celu integracji zespołu).

Projekt: Developer dołączy do zespołu pracującego nad rozwojem bazy danych BI będącej podstawą dla przeprowadzania analiz oraz budowy interaktywnych raportów wspierających różnorodne procesy biznesowe.

Zespół: w Polsce liczy 5 osób (2 Data Engeneer, 1 BI Developer, 1 Data Science, 1 PO), który jest częścią większego międzynarodowego zespołu (4 Data science, 1 Analityk/archtekt, 1 Projekt Manager, 1 Data Science, 1 Projekt Leader).

Technologie wykorzystywane w projekcie: Oracle SQL, PL/SQL, Tableau.

Zakres obowiązków:

  • Stały kontakt z kierownikami projektów, analitykami biznesowymi, architektami, programistami i interesariuszami w celu uzyskania i sprecyzowania wymagań
  • Projektowanie modeli baz danych, struktur DB i Dashboardów
  • Implementowanie narzędzi ETL/ELT, zapytań SQL i wizualizacji danych
  • Analizowanie, monitorowanie i optymalizowani istniejących rozwiązań
  • Zapewnienie zgodności produktów ze standardami jakości
  • Identyfikowanie i rozwiązywanie zgłoszonych problemów
  • Integracja różnych źródeł danych
  • Opracowanie i rozwój najlepszych praktyki oraz wprowadzanie ulepszeń
  • Zapewnienie najwyższej jakości rozwiązań

Wymagania:

  • Minimum 2-letnie doświadczenie w programowaniu: Oracle SQL i PL-SQL
  • Doświadczenie z Pythonem (Jupyter, Numpy, Pandas) i znajomość wielowątkowego przetwarzania danych
  • Znajomość relacyjnych i wielowymiarowych baz danych oraz optymalizacji zapytań.
  • Umiejętność analizowania danych i wyciągania wniosków
  • Dobra znajomość funkcji analitycznych Oracle
  • Doświadczenie w integracji różnych źródeł danych
  • Dobra znajomość j. angielskiego (praca w międzynawowym zespole)
  • Wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne
  • Umiejętność rozwiązywania problemów
  • Nastawienie na pracy zespołową

Mile widziane:

  • Doświadczenie w monitorowaniu bazy danych Oracle (zadania, wykonywanie zapytań, itp…)
  • Znajomość wbudowanych słowników i pakietów Oracle
  • Doświadczenie w pozyskiwaniu danych z SAP i SAP BW
  • Doświadczenie w tworzeniu raportów z wykorzystaniem narzędzi takich jak Tableau, QlikView, Power BI lub innego oprogramowania do wizualizacji
  • Umiejętność szybkiego uczenia się nowych narzędzi i technologii
  • Znajomość rynku towarowego/finansowego

Firma oferuje:

  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę lub B2B
  • Pracę w międzynarodowym środowisku
  • Szerokie możliwości rozwoju zawodowego (budżet szkoleniowy)
  • Pracę przy rożnych projektach, dla klientów z całego świata
  • Elastyczne godziny pracy
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Dofinansowanie do karty Multisport (50%)
  • Możliwość pracy 100% zdalnej (mile widziane wizyty w biurze w Warszawie raz na jakiś czas, w celu integracji zespołu)
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Power Media