Opis stanowiska pracy

Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy, to największa placówka onkologiczna w Polsce, aktywnie prowadząca badania nad rozwojem metod leczenia Pacjentów onkologicznych, kształcąca nowe kadry medyczne i naukowe w tym kierunku, współpracująca z zagranicznymi placówkami i instytutami zajmującymi się tematyką profilaktyki i walki z nowotworami. Misją Instytutu jest tworzenie nowej wiedzy w dziedzinie onkologii i standardów postępowania w celu przeciwdziałania chorobom nowotworowym i leczenia Pacjentów. W realizacji celów Instytut opiera się zarówno na nowoczesnych technologiach i metodach badawczych, jak i na wysoko wykwalifikowanych i odpowiedzialnych pracownikach i zaangażowanej kadrze naukowej. Aktualnie poszukujemy kandydatów/tek na stanowisko:

Audytor Wewnętrzny

Nr ref. AW/31/2020

Miejsce pracy: Warszawa

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe,
  • min. 3 lata doświadczenia na stanowisku audytora wewnętrznego,
  • doświadczenie zawodowego w ochronie zdrowia lub administracji publicznej,
  • wiedza z obszaru finansów, controllingu lub analiz finansowych,
  • uprawnienia do zajmowania stanowiska audytora wewnętrznego określone w ustawie o finansach publicznych (art. 286 ust.1),
  • bardzo dobra znajomość ustawy o finansach publicznych, ustawy o rachunkowości, ustawy prawo zamówień publicznych,
  • znajomość standardów audytu wewnętrznego i kontroli wewnętrznej,
  • znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej oraz wdrażania funduszy unijnych,
  • umiejętność efektywnego komunikowania się oraz wystąpień publicznych.

Dodatkowym atutem będą:

  • studia podyplomowe z zakresu audytu wewnętrznego, zarządzania ryzykiem lub finansów publicznych,
  • ukończone szkolenia związane z metodyką prac audytowych, obsługą funduszy UE.

Do zadań na ww. stanowisku należeć będzie między innymi:

  • przygotowywanie i przeprowadzanie zadań audytowych (zapewniających i doradczych) w komórkach organizacyjnych Instytutu w celu dokonania oceny Systemu Kontroli Wewnętrznej oraz przedstawienia zaleceń i propozycji usprawnień w zakresie funkcjonowania jednostki, przyczyniając się do podejmowania przez kierownictwo decyzji mających wpływ na wszystkie obszary działania Instytutu, zgodnie z rocznym planem audytu wewnętrznego oraz w uzasadnionych przypadkach poza planem audytu w ramach działań doraźnych,
  • monitorowanie realizacji zaleceń zawartych w sprawozdaniach, w tym przeprowadzanie czynności sprawdzających mających na celu ocenę dostosowania audytowanej działalności do rekomendacji zawartych w sprawozdaniach z audytu,
  • dokumentowanie wyników analizy ryzyka w celu przygotowania planów i programów zadań audytowych uzgodnionych z Dyrektorem Instytutu w oparciu o rzetelne, obiektywne i niezależne ustalenia stanu faktycznego w zakresie funkcjonowania Instytutu,
  • uczestniczenie w procesie analizy ryzyka procesów zachodzących w obszarach działania Instytutu na podstawie zebranych informacji i prowadzonego monitoringu realizacji zaleceń wynikających ze sprawozdań z przeprowadzonych zadań audytowych oraz wyników przeprowadzonych kontroli wewnętrznych i zewnętrznych,
  • gromadzenie planów audytu, sprawozdań z wykonania planów i innych dokumentów, przygotowywanie na ich podstawie informacji i materiałów dla Dyrektora Instytutu,
  • współpraca z Oddziałami w Krakowie i Gliwicach podległych Dyrektorowi Instytutu w celu wypracowania metodyki audytu wewnętrznego oraz koordynacja zadań audytowych zleconych przez dyrektora Instytutu,
  • prowadzenie dokumentacji audytu wewnętrznego.

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • ambitne i ciekawe zadania,
  • warunki do poszerzania wiedzy praktycznej,
  • pracę w placówce o ugruntowanej pozycji na rynku.

Jeżeli chcesz brać udział w realizacji misji Instytutu, zapraszamy do złożenia aplikacji (CV) do dnia 31 stycznia 2021 r., za pomocą przycisku "aplikuj".

Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi kandydatami/kami

Prezentacja firmy

Instytut jest jednostką naukowo-badawczą i usługowo-leczniczą zapewniaj... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
18/01/2021
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Administracja Publiczna, Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Biuro / Dokumentacja, Praca Finanse