Opis stanowiska pracy

Numer oferty: StPr/19/2421

Obowiązki:

ZAKRES WYKONYWANYCH ZADAŃ:
- realizowanie czynności doradczych oraz przygotowywanie opinii w zakresie działalności 25.WOG;
- opracowanie procedur audytu wewnętrznego obejmujących wszystkie aspekty działalności audytu wewnętrznego oraz monitorowanie ich skuteczności;
- wykonywanie prac audytowych w zgodności z Międzynarodowymi Standardami Profesjonalnej Praktyki Audytu Wewnętrznego przyjętymi przez Ministra Finansów, jako obowiązujące w jednostkach sektora finansów publicznych;
- monitorowanie stanu realizacji zaleceń sformułowanych w wyniku przeprowadzonych audytów oraz przeprowadzanie czynności sprawdzających;
- przeprowadzenie analizy ryzyka w zakresie działania 25.WOG dla celów przygotowania rocznego oraz strategicznego (długoterminowego) planu audytu wewnętrznego;
- opracowanie projektu rocznego oraz strategicznego (długoterminowego) planu audytu wewnętrznego, a także sporządzanie sprawozdawczości w tym zakresie.

Wymagania:

Wymagania konieczne:

Wykształcenie:

  • wyższe (w tym licencjat)

Pozostałe wymagania:

  • WYMAGANIA NIEZBĘDNE: - wykształcenie wyższe; - posiadanie kwalifikacji do przeprowadzania audytu wewnętrznego: 1. obywatelstwo państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub innego państwa, którego obywatelom, na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego, przysługuje prawo podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej; 2. pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie w pełni z praw publicznych; 3. niekaralność za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe; a) jeden z certyfikatów: Certified Internal Auditor (CIA), Certified Government Auditing Professional (CGAP), Certified Information Systems Auditor (CISA), Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), Certified Fraud Examiner (CFE), Certification in Control Self Assessment (CCSA), Certified Financial Services Auditor (CFSA) lub Chartered Financial Analyst (CFA), lub b) złożenie, w latach 2003-2006, z wynikiem pozytywnym egzaminu na audytora wewnętrznego przed Komisją Egzaminacyjną powołaną przez Ministra Finansów, lub c) uprawnień biegłego rewidenta, lub d) dwuletniej praktyki w zakresie audytu wewnętrznego i legitymowanie się dyplomem ukończenia studiów podyplomowych w zakresie audytu wewnętrznego, wydanym przez jednostkę organizacyjną, która w dniu wydania dyplomu była uprawniona, zgodnie z odrębnymi ustawami, do nadawania stopnia naukowego doktora nauk ekonomicznych lub prawnych. Za praktykę w zakresie audytu wewnętrznego uważa się udokumentowane przez kierownika jednostki wykonywanie czynności, w wymiarze czasu pracy nie mniejszym niż 1/2 etatu, związanych z: 1) przeprowadzaniem audytu wewnętrznego pod nadzorem audytora wewnętrznego; 2) realizacją czynności w zakresie audytu gospodarowania środkami pochodzącymi z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegającymi zwrotowi środkami z pomocy udzielanej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), o którym mowa w ustawie z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. poz. 1947, z późn. zm.); 3) nadzorowaniem lub wykonywaniem czynności kontrolnych, o których mowa w ustawie z dnia 23 grudnia 1994 r. o Najwyższej Izbie Kontroli (Dz. U. z 2017 r. poz. 524). - znajomość przepisów ustawy m.in.: o finansach publicznych, o rachunkowości, Prawo zamówień publicznych wraz z aktami wykonawczymi; - znajomość problematyki z zakresu kontroli zarządczej; - umiejętność interpretacji przepisów oraz ich stosowania w praktyce; - biegła obsługa komputera w środowisku Windows z podstawowym oprogramowaniem Office (Excel, Word, Power Point). 3. WYMAGANIA DODATKOWE (PREFEROWANE): - samodzielność, dobra organizacja pracy własnej; - rzetelność, terminowość.

Miejsce pracy: Kawaleryjska 70, 15-325 Białystok, powiat: m. Białystok, woj: podlaskie

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny

Wymagane dokumenty: TERMIN I MIEJSCE SKŁADANIA DOKUMENTÓW: - na adres pocztowy: 25. Wojskowy Oddział Gospodarczy, ul. Kawaleryjska 70, 15-601 Białystok z dopiskiem: Ogłoszenie o pracę Audytor wewnętrzny - na adres internetowy: 25wog.sekcjapersonalna@ron.mil.pl Temat wiadomości: Ogłoszenie o pracę Audytor wewnętrzny Wymagane dokumenty aplikacyjne powinny być opatrzone klauzulą: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji obecnego oraz przyszłych procesów rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. roku o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. 2018 r. poz. 1000). O terminie rozmowy kwalifikacyjnej kandydaci powiadomieni zostaną telefonicznie po zweryfikowaniu dokumentów aplikacyjnych. INFORMACJI W SPRAWIE OGŁOSZENIA UDZIELA: - Sekcja Personalna 25.WOG tel. 261 398 817 lub 261 398 833

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Kliknij przycisk Aplikuj, aby poznać szczegóły oferty

Prezentacja firmy

źródło oferty: CBOP

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
21/07/2019
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Administracja biurowa, Praca Administracja Publiczna, Praca Administracja / Sekretariat

Więcej ofert pracy od tego pracodawcy