Audytor Wewnętrzny (m/k)

Michael Page

Mysłowice, śląskie

Michael Page Michael Page

Oferta pracy dla audytora wewnętrznego w strukturach międzynarodowych, z zerową koniecznością podróży służbowych również po okresie pandemii.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest rozpoznawalna spółka usługowa, z której usług korzystałaś/eś pewnie nie raz.

Opis stanowiska

  • określa metody i procesy operacyjne audytu wewnętrznego, zgodnie ze standardami odniesienia, wytycznymi metodologicznymi dostarczonymi przez Dział Audytu Wewnętrznego Centrali oraz najlepszymi praktykami;
  • opracowuje „bazujący na ryzyku" Plan Audytu i przedkłada go, za pośrednictwem Komitetu Audytu, Radzie Nadzorczej do zatwierdzenia, po wysłuchaniu opinii Zarządu i rekomendacji Komitetu Audytu, który go wdraża;
  • ocenia niezbędne zmiany, jakie należy wprowadzić w Planie Audytu w zakresie pojawiających się ryzyk oraz uwzględnia - w celu realizacji interwencji z „planu dodatkowego" - informacje otrzymane od Organów Administracji i Kontroli, raporty otrzymane za pośrednictwem określonych przez Spółkę kanałów lub istotne zdarzenia, sygnały ostrzegawcze lub inne informacje zebranych w ciągu roku, przekazując je tym samym Komitetowi Audytu;
  • weryfikuje rzetelność systemów informacyjnych w ramach Planu Audytu;
  • ocenia świadczenie usług doradczych w odniesieniu do kwestii związanych z systemem kontroli wewnętrznej i zarządzania ryzykiem, zgodnie z mającymi zastosowanie standardami zawodowymi i obowiązującymi Wytycznymi Metodologicznymi;
  • zgadnia procedury operacyjne z osobami pełniącymi inne funkcje kontrolne, zgodnie ze zintegrowanym i skoordynowanym podejściem mającym na celu maksymalizację efektywności i skuteczności środków kontroli wewnętrznej;
  • monitoruje realizację działań naprawczych określonych w wyniku audytów;
  • w sposób ciągły sprawdza, czy posiada odpowiednie profesjonalne wsparcie i zasoby niezbędne do realizacji odpowiednich działań, składając raporty Radzie Nadzorczej za pośrednictwem Komitetu Audytu;
  • uzgadnia z Działami Centrali, stosowaną metodologię, przepływu informacji i inne kwestie istotne dla działów Audytu Wewnętrznego w grupie;
  • okresowo - co najmniej co sześć miesięcy lub częściej, na żądanie - składa Komitetowi Audytu raport z postępów i wyników działań, za które jest odpowiedzialny, co najmniej raz w roku składając raport z odpowiedniości systemów kontroli wewnętrznej i zarządzania ryzykiem;
  • niezwłocznie sporządza raporty dotyczące istotnych zdarzeń, również na wniosek Komitetu Audytu;
  • opracowuje i utrzymuje programy zapewnienia i poprawy jakości w tym celu planuje się okresowe samooceny oraz co najmniej jedną niezależną ocena raz na pięć lat, w uzgodnieniu ze Centralą; obydwie mają na celu ocenę jakości i poziomu zgodności prowadzonych działań i obowiązujących procesów ze Standardami IIA;
  • uczestniczy w krajowych i międzynarodowych zawodowych stowarzyszeniach lub organach działających w branży Audytu Wewnętrznego, w celu zapewnienia ciągłego doskonalenia metodologii i praktyk operacyjnych oraz wzmocnienia umiejętności działów AW w grupie;
  • działa na rzecz aktualizacji i ciągłego rozwoju umiejętności pracowników działów Audytu Wewnętrznego w grupie.

Profil kandydata

  • kilkuletnie doświadczenie na podobnym stanowisku;
  • wykształcenie wyższe kierunek finanse, ekonomia;
  • dokładność, terminowość, sumienność;
  • umiejętność pracy w grupie.

Oferujemy

Nasz Klient oferuje stabilne warunki zatrudnienia w zależności od preferencji w oparciu o umowę o pracę lub kontrakt B2B. Pakiet dostępnych benefitów zależy od formy współpracy.

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Mysłowice
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page