ASYSTENT W KANCELARII: PŁATNA PRAKTYKA

Warszawa, mazowieckie

Leszek Chmielewski & Partnerzy Kancelaria Prawna

Opis stanowiska pracy

Chmielewski & Partnerzy Kancelaria Prawna świadczy profesjonalną obsługę prawną dla przedsiębiorców, instytucji publicznych i osób fizycznych. Specjalizujemy się w prawie budowlanym, prawie zamówień publicznych, administracyjnym i handlowym. Dołącz do nas, jeśli chcesz rozwijać się zawodowo w kierunku obsługi biznesu lub jednostek publicznych oraz pasjonuje Cię wyszukiwanie rozwiązań różnorodnych problemów prawnych. Cenimy wieloletnią współpracę, oferujemy kandydatom dużą samodzielność w prowadzeniu spraw, ale też dobrą współpracę w zespole.

Zakres obowiązków

  • sporządzanie prostych pism i wniosków, analiza problemów prawnych, wyszukiwanie rozwiązań – zakres obowiązków merytorycznych (prawo) zależny od umiejętności kandydata;
  • kontakt z sądami i urzędami, wsparcie czynności administracyjnych kancelarii (czuwanie nad zaopatrzeniem i porządkiem), nadzór nad obiegiem korespondencji, rejestracja i wysyłka poczty, rejestracja postępowań;
  • przyjmowanie i umawianie klientów kancelarii, prowadzenie kalendarza spotkań;
  • pomoc w sporządzaniu publikacji o tematyce prawnej.

Wymagania

  • mile widziani studenci prawa, dyspozycyjność minimum 4 dni w tygodniu x 8h;
  • skrupulatność i dokładność w działaniu;
  • inicjatywa i chęć nauki;
  • znajomość języka angielskiego przynajmniej na poziomie umożliwiającym odebranie rozmowy telefonicznej.

Oferujemy

  • elastyczne godziny praktyk dostosowane do zajęć;
  • możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego i poznania realiów pracy w kancelarii prawnej;
  • możliwość kontynuwacji współpracy po zakończeniu praktyki, szansa rozwoju zawodowego (awans na stanowisko aplikanta lub radcy prawnego po uzyskaniu odpowiednich uprawnień);
  • praktykę przy dobrze wyposażonym stanowisku z dostępem do programu informacji prawnej.

Obsługa prawną przedsiębiorców, osób fizycznych, instytucji administracji publicznej i... samorzadowych. Do naszych stałych Klientów zaliczają się m.in. sądy powszechne, jednostki szkolnictwa, instytuty naukowe, zakłady budżetowe administracji publicznej, spółki kapitałowe, przedsiębiorcy z sektora MŚP i inne podmioty.

Główne obszary specjalizacji: prawo zamówień publicznych, prawo budowlane, prawo administracyjne, prawo gospodarcze.
  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
03/04/2019
Wymiar etatu:
Obojętne
Rodzaj umowy:
Praktyki / Staż
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Średnie ogólnokształcące
Praca Administracja / Sekretariat , Praca Praktyki / Staż , Praca Prawo / Prokuratura , Praca Praca dla studenta