Opis stanowiska pracy

Numer oferty: StPr/19/0839

Obowiązki:

Asystent sędziego.
(oznaczenie konkursu: Nr A-1116-6/19)

* Ogłoszenie jest również zamieszczone na stronie BIP Sądu Okręgowego w Łomży www.lomza.so.gov.pl, zakładka oferty pracy (wraz z formularzami do pobrania).
/*Konkurs rozpocznie się w dniu 12 lipca 2019r. (piątek)/

Wymagania:

Wymagania konieczne:

Wykształcenie:

  • wyższe (w tym licencjat), prawnicze

Pozostałe wymagania:

  • I. Wymagania niezbędne dotyczące kandydatów ubiegających się o zatrudnienie na stanowisko asystenta sędziego zostały określone w art. 155§ 2 ustawy z dnia 27 lipca 2001r. Prawo o ustroju sądów powszechnych (tekst jednolity: Dz. U. z 2019r., poz. 52 z późn. zm.) a mianowicie na stanowisku asystenta sędziego może być zatrudniony ten, kto: 1) jest obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich, 2) jest nieskazitelnego charakteru, 3) ukończył wyższe studia prawnicze w Polsce i uzyskał tytuł magistra lub zagraniczne uznane w Polsce, 4) ukończył 24 lata.

Miejsce pracy: Dworna 16, 18-400 Łomża, powiat: m. Łomża, woj: podlaskie

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony

Wymagane dokumenty: II. Dokumenty i oświadczenia wymagane od kandydata: 1. zgłoszenie o przystąpieniu do konkursu adresowane do Prezesa Sądu Okręgowego w Łomży (z podaniem sygnatury konkursu); 2. wniosek o zatrudnienie na stanowisku asystenta sędziego, adresowany do Prezesa Sądu Okręgowego w Łomży, 3. własnoręcznie sporządzony życiorys i informacja o przebiegu kariery zawodowej; 4. oryginał lub urzędowo poświadczony odpis dokumentu potwierdzającego ukończenie studiów wyższych na kierunku prawo w Rzeczypospolitej Polskiej i uzyskanie tytułu zawodowego magistra albo zaświadczenie o zdanym egzaminie magisterskim, albo oryginał lub urzędowo poświadczony odpis dokumentu potwierdzającego ukończenie zagranicznych studiów wyższych na kierunku prawo uznanych w Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie odrębnych przepisów; 5. oświadczenie kandydata, że nie jest prowadzone przeciwko niemu postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe (art. 155a§6u.s.p.), 6. oświadczenie, że kandydat jest obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich; 7. własnoręcznie podpisana zgoda na przetwarzanie danych osobowych dla celów rekrutacji (konkursu), 8.kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie, 9. klauzulę informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych. Do zgłoszenia kandydat może dołączyć dokumenty potwierdzające dodatkowe kwalifikacje i osiągnięcia. III. Termin i miejsce złożenia przez kandydata zgłoszenia: Osoby zainteresowane przystąpieniem do konkursu są proszone o złożenie wymaganych dokumentów- zgłoszenia(w zamkniętej i zaadresowanej kopercie z podaniem oznaczenia konkursu i nr. telefonu kontaktowego) w nieprzekraczalnym terminie do 3 lipca 2019r. za pośrednictwem operatora pocztowego, z powołaniem się na sygnaturę konkursu, na adres Sąd Okręgowy w Łomży ul. Dworna 16, 18-400 Łomża, lub bezpośrednio w siedzibie Sądu tj. w Sekretariacie Prezesa Sądu Okręgowego w Łomży ul. Dworna 16, I piętro, pokój nr 21 w godzinach urzędowania Sądu, tj. od 7.30- 15.30 od poniedziałku do piątku. Konkurs na stanowisko asystenta sędziego zostanie przeprowadzony na podstawie rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 14 października 2013r. w sprawie przeprowadzania konkursu na stanowisko asystenta sędziego (Dz. U. z 2013r., poz.1228). W przypadku nadania dokumentów za pośrednictwem operatora pocztowego za datę ich złożenia uważa się datę nadania przesyłki w placówce pocztowej operatora. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane. IV. Po zakończeniu konkursu: - dokumenty złożone przez kandydatów, którzy zostaną zakwalifikowani do zatrudnienia zostaną dołączone do ich akt osobowych; - dokumenty złożone przez kandydatów, którzy zostaną umieszczeni na liście rezerwowej (w przypadku jej utworzenia przez komisję konkursową) przechowywane będą przez okres obowiązywania tej listy, a następnie zostaną komisyjnie zniszczone; - dokumenty złożone przez kandydatów, którzy nie przejdą pozytywnie procedury konkursowej zostaną komisyjnie zniszczone bezpośrednio po zakończeniu konkursu; - oryginały lub urzędowo poświadczone kopie dokumentów złożone przez kandydatów, którzy nie zostaną zakwalifikowani zostaną im zwrócone. V. Inne informacje: Zawiadomienia kandydatów o zakwalifikowaniu do kolejnych etapów konkursu-(lista zawierająca imiona i nazwiska kandydatów) oraz informacje o terminach i miejscu przeprowadzenia kolejnego etapu konkursu dokonane zostaną poprzez zamieszczenie na stronie internetowej sądu www.lomza.so.gov.pl (BIP), zakładka oferty pracy i na tablicy ogłoszeń, znajdującej się na parterze budynku Sądu Okręgowego w Łomży, ul. Dworna 16, nie później niż na 7 dni przed terminem rozpoczęcia drugiego etapu konkursu. Komisja konkursowa po przeprowadzeniu konkursu, w oparciu o jego wyniki, może wyłonić listę rezerwową kandydatów na wypadek zaistnienia możliwości zatrudnienia większej liczby osób, lub rezygnacji kandydata. W przypadku wygrania konkursu przez osobę, która jest w trakcie odbywania aplikacji adwokackiej bądź radcowskiej, przed jej zatrudnieniem w sądzie na podstawie umowy o pracę, będzie od niej oczekiwane zawiadomienie o tym zatrudnieniu organów samorządu adwokackiego przez aplikantów adwokackich oraz wystąpienie do organów samorządu radcowskiego o skreślenie z listy aplikantów przez aplikantów radcowskich. Sąd Okręgowy w Łomży wyklucza możliwość łączenia zatrudnienia na stanowisku asystenta sędziego z odbywaniem aplikacji adwokackiej lub aplikacji radcowskiej. * Ogłoszenie jest również zamieszczone na stronie BIP Sądu Okręgowego w Łomży www.lomza.so.gov.pl, zakładka oferty pracy (wraz z formularzami do pobrania). * Dodatkowe informacje dot. konkursu można uzyskać pod numerem telefonu 86 215 42 52

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Sposób kontaktu/przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon, poczta

Osoba do kontaktu: Jan Leszczewski

Telefon: 86 215 42 52

Adres www: www.lomza.so.gov.pl

Kliknij przycisk Aplikuj, aby poznać szczegóły oferty

Prezentacja firmy

źródło oferty: CBOP

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
23/06/2019
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Prawo / Prokuratura

Więcej ofert pracy od tego pracodawcy