Asystent rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

Kraków, małopolskie

Opis stanowiska pracy

Czas pracy: niepełny wymiar czasu pracy - do ustalenia (zależny od potrzeb odbiorców usług oraz dyspozycyjności asystenta), możliwa praca w przedziałach czasowych 07.00 – 19.00, 7 dni w tygodniu – zgodnie z miesięcznym harmonogramem ustalonym pomiędzy odbiorcą usługi a asystentem (elastyczny czas pracy - możliwość łączenia pracy z asystenta z inną pracą lub nauką)   ==============================================

Forma zatrudnienia: umowa zlecenie

Opis stanowiska pracy:

Oferta zatrudnienia w ramach projektu „Bariery zamieniamy na szanse”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

NASZA MISJA: Zapewnienie równych praw i podmiotowości osób niepełnosprawnych w Polsce.

 Łączymy cele społeczne z ekscytującą i wymagającą pracą. Dołącz do nas!!!

Więcej informacji na temat działań Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego znaleźć można na naszej stronie internetowej.

Do obowiązków osoby zatrudnionej na stanowisku Asystenta ds. wsparcia osób niepełnosprawnych będzie należało m.in.:

  1. wykonywanie czynności opiekuńczych, tj. pomoc dziecku w skorzystaniu z posiłku, toalecie, przemieszczaniu się w obrębie miejsca zamieszkania, organizacji czasu wolnego;
  2. pomoc dziecku w dotarciu do podmiotów realizujących na jego rzecz działania w zakresie zdrowotnym, rehabilitacyjnym, edukacyjnym, opiekuńczym, aktywizującym, itp.;
  3. towarzyszenie dziecku w kontaktach z rówieśnikami;
  4. towarzyszenie dziecku w trakcie zajęć edukacyjnych, rehabilitacyjnych w zastępstwie rodzica,
  5. pomoc dziecku w nauce lub przyswojeniu podstawowych umiejętności życiowych i społecznych;
  6. towarzyszenie rodzicowi w kontaktach ze służbą zdrowia czy innymi podmiotami istotnymi dla rozwoju dziecka;
  7. udzielanie informacji rodzicom w zakresie pozyskiwania wiedzy o formach i podmiotach mogących udzielić pomocy dziecku.

Wymagania:

  • kwalifikacje do wykonywania zawodu: pracownika socjalnego, psychologa, pedagoga, logopedy, terapeuty zajęciowego, pielęgniarki, ratownika medycznego, asystenta osoby niepełnosprawnej, opiekunki środowiskowej, specjalisty w zakresie rehabilitacji medycznej, fizjoterapeuty lub innego zawodu dającego wiedzę i umiejętności pozwalającego świadczyć wymagane usługi,
  • doświadczenie w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi,
  • znajomość zagadnień związanych z niepełnosprawnością,
  • wysoka kultura osobista, skrupulatność, rzetelność oraz sumienność w realizacji prac,
  • łatwość w nawiązywaniu kontaktów społecznych, kreatywność, pomysłowość,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • samodzielność i dobra organizacja pracy,
  • niekaralność (wymaganie potwierdzenie zaświadczeniem o niekaralności na dalszym etapie rekrutacji).

 Mile widziane:

  • znajomość zagadnień z zakresu pierwszej pomocy,
  • znajomość alternatywnych metod komunikacji,
  • doświadczenie w pracy z osobami o różnych niepełnosprawnościach lub wykształcenie kierunkowe związane z pracą z osobami niepełnosprawnymi,
  • umiejętności muzyczne, plastyczne, doświadczenie w animacji zabaw dziecięcych.

Prosimy o odpowiedzi na poniższe pytania selekcyjne. Aplikacje bez odpowiedzi nie będą rozpatrywane.

Prezentacja firmy

NASZA MISJA: <br/> <br/>Zapewnienie równych praw i podmiotowości osób ni... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
07/11/2017
Wymiar etatu:
Obojętne
Rodzaj umowy:
Umowa zlecenia
Liczba wakatów:
2
Min. doświadczenie:
mniej niż 1 rok
Min. wykształcenie:
Średnie zawodowe
Branża / kategoria:
Praca Organizacje pozarządowe / Wolontariat, Praca Inne, Praca Medycyna / Służba zdrowia, Praca Uroda / Pielęgnacja / Branża kosmetyczna