Opis stanowiska pracy

Numer oferty: StPr/19/6347

Obowiązki:

zatrudnienie dotyczy Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ

Wymagania:

Wymagania konieczne:

Wykształcenie:

  • wyższe (w tym licencjat)

Pozostałe wymagania:

  • Kandydaci na stanowisko asystenta prokuratora, spełniający wymogi określone w art. 176 § 1 ustawy Prawo o prokuraturze: Na stanowisku asystenta prokuratora może być zatrudniony ten, kto: 1) posiada obywatelstwo polskie i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich, a także nie był prawomocnie skazany za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego; 2) jest nieskazitelnego charakteru; 3) ukończył wyższe studia w Polsce i uzyskał tytuł magistra lub zagraniczne studia uznane w Polsce; 4) ukończył 24 lata. § 2. Przed zatrudnieniem asystenta prokuratora kierownik danej jednostki organizacyjnej prokuratury zasięga informacji o kandydacie z Krajowego Rejestru Karnego. § 3. Na stanowisku starszego asystenta prokuratora może być zatrudniony: 1) asystent, który zajmował stanowisko asystenta prokuratora przez co najmniej 10 lat, i nie był karany za przewinienia dyscyplinarne oraz uzyskiwał pozytywne okresowe oceny, albo 2) osoba, która złożyła egzamin prokuratorski lub egzamin sędziowski. § 4. Kierownik danej jednostki organizacyjnej prokuratury zasięga od właściwego komendanta Policji informacji o każdym z kandydatów do objęcia stanowiska asystenta prokuratorskiego, zawierającej istotne dla oceny spełniania wymogu nieskazitelnego charakteru dane o: 1) zachowaniu świadczącym o naruszeniu przez niego porządku prawnego; 2) kontaktach ze środowiskami przestępczymi lub grupami środowiskowymi patologii społecznej i o charakterze tych kontaktów; 3) okolicznościach wskazujących na uzależnienie od alkoholu, środków odurzających lub substancji psychotropowych.

Miejsce pracy: Przyrzecze 2-4, 85-102 Bydgoszcz, powiat: m. Bydgoszcz, woj: kujawsko-pomorskie

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny

Wymagane dokumenty: Zgłoszenie o przystąpieniu do konkursu powinno zawierać: 1) wniosek o zatrudnienie na stanowisku asystenta prokuratora ; 2) życiorys i informację o przebiegu kariery zawodowej; 3) oryginał lub urzędowo poświadczony odpis dokumentu potwierdzającego ukończenie studiów wyższych w Rzeczypospolitej Polskiej i uzyskanie tytułu zawodowego magistra albo zaświadczenie o zdanym egzaminie magisterskim, albo oryginał lub urzędowo poświadczony odpis dokumentu potwierdzającego ukończenie zagranicznych studiów uznanych w Rzeczypospolitej Polskiej; 4) oświadczenie kandydata o tym, że nie jest prowadzone przeciwko niemu postępowanie o umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego ( art. 180 § 6 ustawy z dnia 28 stycznia 2016r. Prawo o prokuraturze); 5) oświadczenie , że jest obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich; 6) aktualną fotografię zgodną z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych; 7) oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu; 8) informacje z Krajowego Rejestru Karnego. Dodatkowe dokumenty: Do zgłoszenia kandydat może dołączyć dokumenty potwierdzające dodatkowe kwalifikacje i osiągnięcia, w szczególności potwierdzające złożenie egzaminu prokuratorskiego lub sędziowskiego , względnie kserokopię świadectw pracy. Termin , miejsce i sposób składania zgłoszenia do konkursu Kandydaci na stanowisko asystenta prokuratora, spełniający wymogi określone w art. 176 § 1 ustawy Prawo o prokuraturze , ubiegający się o wolne stanowiska asystenta prokuratora, składają zgłoszenia o przystąpieniu do konkursu wraz z dokumentami, o których mowa powyżej: osobiście w biurze podawczym Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy przy ulicy Stefana Okrzei 10 lub za pośrednictwem operatora pocztowego ( za datę złożenia zgłoszenia uważa się datę nadania przesyłki w placówce pocztowej operatora) w terminie do dnia 19 stycznia 2020 roku ze wskazaniem jednostki prokuratury w której chcą być zatrudnieni. Oferty doręczone lub przesłane pocztą po terminie określonym w niniejszym ogłoszeniu nie będą rozpatrywane (decyduje data doręczenia lub stempla pocztowego). Konkurs odbędzie się w terminie od 1 lutego 2020r. do 31 marca 2020r. w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy przy ul. Stefana Okrzei 10 i zostanie przeprowadzony na zasadach określonych w rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 2 listopada 2016r. w sprawie przeprowadzania konkursu na stanowisko asystenta prokuratora (Dz.U. z 2016r. poz. 1838). Konkurs składa się z trzech etapów: 1) etapu pierwszego ( bez udziału kandydatów ), polegającego na wstępnej weryfikacji zgłoszeń kandydatów pod kątem spełnienia wymogów formalnych przystąpienia do konkursu; 2) etapu drugiego, polegającego na rozwiązaniu testu obejmującego 36 pytań jednokrotnego wyboru z zakresu prawa karnego materialnego i procesowego oraz prawa konstytucyjnego wraz z zagadnieniami ustroju sądów i prokuratury , a także pracy pisemnej na jeden z dwóch tematów z zakresu prawa karnego materialnego i procesowego, wybrany przez kandydata; praca pisemna może polegać na rozwiązaniu kazusu procesowego; 3) etapu trzeciego, w postaci rozmowy kwalifikacyjnej Wyniki konkursu: Wyniki pierwszego etapu konkursu, tj. wstępnej weryfikacji zgłoszeń kandydatów pod kątem spełnienia wymogów formalnych przystąpienia do konkursu oraz lista kandydatów dopuszczonych do drugiego etapu konkursu, informacja o terminie i miejscu jego przeprowadzenia zostanie umieszczona na stronie internetowej oraz tablicy ogłoszeń Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. Informacja o wynikach konkursu ze wskazaniem kandydatów zakwalifikowanych do zatrudnienia w Prokuraturze Rejonowej Bydgoszcz-Północ w Bydgoszczy oraz Prokuraturze Rejonowej w Inowrocławiu albo informacja , że żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej liczby punktów oraz rezerwowa lista kandydatów albo informacja, że taka lista nie została sporządzona zostaną umieszczane w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy przy ulicy Okrzei 10 na tablicy informacyjnej usytuowanej przy drzwiach wejściowych , nadto zostaną udostępnione w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na stronie internetowej Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Kliknij przycisk Aplikuj, aby poznać szczegóły oferty

Prezentacja firmy

źródło oferty: CBOP

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
17/01/2020
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Prawo / Prokuratura

Więcej ofert pracy od tego pracodawcy