Opis stanowiska pracy

PAŃSTWOWE MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU W OŚWIĘCIMIU zatrudni na stanowisko: Asystent muzealny

Zakres obowiązków:

1. Wykonywanie zadań związanych z realizacją projektu Nowej Wystawy Głównej, w tym:

  • przygotowanie tekstów do materiałów i publikacji związanych z projektem: konspektów, katalogów, broszur, przewodników i folderów
  • organizowanie prac kolegium redakcyjnego NWG, uczestniczenie w posiedzeniach oraz sporządzanie z nich protokołów
  • redakcja tekstów zatwierdzonych do upublicznienia lub wydania, w tym korekta tekstów polskich oraz koordynacja tłumaczeń
  • przygotowanie tekstów oraz dokonywanie wyboru materiałów ikonograficznych dla potrzeb opracowania graficznego Wystawy, w tym schematów, map, opisów, podpisów, etc.
  • opracowywanie prezentacji oraz materiałów informacyjnych i promocyjnych dotyczących warstwy merytorycznej projektu
  • konsultowanie dokonanych wyborów z kuratorami wystawy, zespołem projektowym, zespołem badawczym oraz kolegium redakcyjnym NWG

2. Uczestniczenie w pracach związanych z przygotowywaniem i realizacją spotkań grup

roboczych i konsultacyjnych oraz sympozjów naukowych i konferencji upowszechniających

stan realizacji NWG.

3. Współpraca z Wydawnictwem Muzeum oraz innymi komórkami organizacyjnymi Muzeum

realizującymi zadania na potrzeby projektu NWG

Wymagania kwalifikacyjne:

  • wykształcenie wyższe polonistyczne
  • znajomość tematyki związanej z zakresem merytorycznym Muzeum
  • biegła obsługa MS Office
  • umiejętność analitycznego myślenia, planowania
  • duża samodzielność i dyscyplina

Termin i miejsce składania ofert:

Życiorys zawierający klauzulę zgody na wykorzystanie danych osobowych do celów rekrutacji

wraz z listem motywacyjnym należy przesłać klikając przycisk APLIKUJ

w terminie od 16.09.2019 r. do skutecznego zakończenia naboru.

Prezentacja firmy

Państwowe Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
26/10/2019
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Administracja biurowa, Praca Biuro / Dokumentacja, Praca Tłumaczenia / Wydawnictwa / Redakcja, Praca Administracja Publiczna, Praca Administracja / Sekretariat