Opis stanowiska pracy

Państwowe Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu ogłasza nabór na stanowisko:

asystent muzealny (archeolog)

Do zakresu obowiązków należeć będzie m.in.:

  • Udział/prowadzenie badań archeologicznych i wykonywanie dokumentacji terenowej.
  • Prowadzenie nadzorów archeologicznych.
  • Archeologiczna obsługa projektów /programy, wnioski, wyceny, harmonogramy, umowy/.
  • Kierowanie pracą zespołu archeologicznego.
  • Wykonywanie bieżących kwerend archeologicznych związanych z prowadzonymi lub planowanymi pracami konserwatorskimi, budowlanymi bądź innymi działaniami.
  • Wykonywanie oraz merytoryczne i graficzne opracowywanie bieżącej dokumentacji terenowej.
  • Merytoryczne opracowanie pozyskanego materiału ruchomego wraz z wykonaniem dokumentacji fotograficznej i rysunkowej.
  • Udział w inicjatywach muzealnych i współorganizowanych przez Muzeum.

Wymagania:

  • Studia wyższe kierunkowe – archeologia.
  • Uprawnienia do prowadzenia badań archeologicznych zgodnie z Art. 37e Ustawy z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. nr 162, poz. 1568 z późn. zm.).
  • Doświadczenie w inwentaryzacji i tworzeniu dokumentacji zabytków i stanowisk archeologicznych.
  • Doświadczenie w prowadzeniu badań na stanowiskach wielowarstwowych.
  • Umiejętność wykonywania fotografii polowej oraz studyjnej.
  • Znajomość obsługi komputera oraz podstawowych programów graficznych.
  • Umiejętność planowania i zdolności organizacyjne.
  • Umiejętność pracy zespołowej.
  • Cierpliwość i staranność.
  • Komunikatywność i samodzielność.
  • Znajomość języka polskiego jako obcego (dotyczy cudzoziemców).

Umowa o pracę na okres próbny

Wymiar czasu pracy: 1/1 etatu

Termin i miejsce składania ofert:

Życiorys wraz z listem motywacyjnym należy przesłać za pomocą opcji "Aplikuj"

Termin składania ofert od 26 kwietnia 2021 r. do momentu skutecznego zakończenia naboru.

Każda złożona aplikacja powinna zwierać poniższą klauzulę:

„Wyrażam zgodę na wykorzystanie moich danych osobowych dla celów prowadzenia tej i kolejnych rekrutacji w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016), oraz Ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1669)

Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi osobami.

Prezentacja firmy

Państwowe Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
20/06/2021
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
mniej niż 1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Architektura, Praca Biuro / Dokumentacja, Praca Budownictwo / Praca na budowie, Praca Inne, Praca Nauka / Edukacja / Szkolenia