Opis stanowiska pracy

Państwowe Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu ogłasza nabór na stanowisko:

Asystent konserwatorski

Zakres obowiązków:

  • planowanie działań o charakterze konserwatorskim takich jak: badania, dokumentacja, prace
  • wykonywanie harmonogramów, nadzór nad planowym wykonaniem zadań zgodnie z harmonogramem
  • konsultacje w zakresie ekspertyz i badań koniecznych do prawidłowego zaplanowania i realizacji działań
  • opracowanie wytycznych dla wykonawców dla działań o charakterze konserwatorskim
  • wyłanianie wykonawców działań o charakterze konserwatorskim takich jak: badania, dokumentacja prace konserwatorskie oraz nadzór
  • nadzór nad prawidłową realizacją umów oraz kontakty i współpraca z wykonawcami na wszystkich etapach realizacji zleconych zadań
  • nadzór nad pracą firm zewnętrznych: weryfikacja i kontrola jakości pracy
  • weryfikacja dokumentacji technicznej pod względem kompletności, jakości, poprawności
  • weryfikacja dokumentacji technicznej pod kątem konserwatorskim
  • kontakty i współpraca (korespondencja) z właściwymi organami administracyjnymi (WKZ),
  • uzyskiwanie wymaganych prawem decyzji koniecznych dla prowadzenia prac
  • koordynacja działań związanych z przygotowaniem działań o charakterze konserwatorskim z koniecznymi działaniami innych branż
  • nadzór konserwatorski nad pracami budowlanymi
  • odbiór prac konserwatorskich oraz weryfikacja ich jakości i zgodności z programami
  • weryfikacja dokumentów sprzedaży (faktury, rachunki) pod katem zgodności z zakresem wykonanych prac
  • inne zadania wynikające ze specyfiki komórki i zadań prowadzonych w ramach Globalnego Planu Konserwacji.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe - ukończone studia magisterskie na kierunku Konserwacja i Restauracja Dzieł sztuki w minimum jednej z następujących specjalności: konserwacja malarstwa, konserwacja, malarstwa i rzeźby polichromowanej, rzeźby kamiennej i elementów architektonicznych
  • minimum 1 rok doświadczenia zawodowego
  • doświadczenie w prowadzeniu prac lub zespołu konserwatorskiego przy wyodrębnionym zakresie prac lub samodzielnym zadaniu
  • umiejętność pracy w zespole
  • dobre zdolności komunikacyjne
  • doświadczenie w konserwacji, tynków, malowideł ściennych, wątków o zróżnicowanej budowie technologicznej
  • doświadczenie w konserwacji malowideł na podłożu drewnianym
  • biegła znajomość języka polskiego jako obcego (dotyczy cudzoziemców)

Termin i miejsce składania dokumentów:

Życiorys wraz z listem motywacyjnym należy przesłać za pomocą przycisku "Aplikuj".

Termin składania dokumentów: od 29 maja 2019r. do skutecznego zakończenia naboru

Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi osobami.

Prezentacja firmy

Państwowe Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
25/07/2019
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Architektura, Praca Inne, Praca Rzemiosło / Rzemiosło artystyczne