Dziękujemy za korzystanie z infoPraca. Data wydruku 15/11/2018.

Assistant Electrical Engineer

Kraków, małopolskie

Adecco Poland Sp. z o.o.

Opis stanowiska pracy

Main responsibilities:

  • Design of Electrical systems for various types of industrial clients including semiconductor manufacturing, Data Centers facilities, general manufacturing, buildings and infrastructure projects and other state of the art manufacturing facilities.
  • Development of conceptual design and preliminary design documents which would include calculations related to sizing and selecting of these systems, the development of Electrical one line diagrams, and general arrangements.
  • Horough knowledge of codes and standards related to the design of industrial and manufacturing facilities and systems as described.
  • Cooperation with engineers and designers of other disciplines.

Qualifications:

  • Previous experience in the design of Electrical and Low Current systems.
  • Preferred 1-2 years of experience in supporting industrial projects or new graduate.
  • Good skills in CAD software (AutoCAD, Revit, Microstation) and office suite (Word, Excel).
  • English language skills minimum at intermediate level (B2 in EU).
  • Degree in Electrical Engineering or equivalent required.
  • Must have strong communication and interpersonal skills and have the ability to work in a fast-paced team environment with multiple deadlines.
  • Must be able to execute tasks within budget and scope.

We offer:

  • International working environment and unique company culture.
  • Personal development opportunities.
  • Friendly atmosphere in dynamic team.
  • Full time employment contract with salary corresponding to qualification.
  • Benefits package including medical care, insurance, sport activities and other.
  • Independent role and flexible working hours.
Please note that we will contact only selected candidates.

Numer referencyjny: 24/10/2018/ARC/KB/AEE

Adecco Poland Sp. z o.o. należy do międzynarodowej korporacji Adecco S.A. - światowego... lidera wśród firm doradztwa personalnego, który posiada 5600 placówek w 60 krajach. W Polsce działamy od 1994 roku. Swoją wiedzą i doświadczeniem służymy w ponad 30 lokalizacjach na terenie kraju. W 2013 roku pracę dzięki Adecco Poland znalazło ponad 26 000 osób. Adecco Poland Sp. z o.o. jest Agencją Zatrudnienia nr 364.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
13/11/2018
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe inżynierskie
Praca Elektronika / Telekomunikacja , Praca Energetyka , Praca Instalacje / Utrzymanie / Serwis