Architekt techniczny

Hays Poland

Kraków, małopolskie

Hays Poland

Kraków
Kraków
NR REF.: 1089973

Hays IT Contracting to nowoczesna forma współpracy dla specjalistów z branży informatycznej, na zasadach B2B, dla wiodących na rynku Klientów prowadzących innowacyjne projekty. Wyróżnia nas wiedza o rynku oraz angażowanie najlepszych w danej dziedzinie ekspertów.

Dla naszego Klienta, z branży bankowości, poszukujemy obecnie osoby na stanowisko:

Lokalizacja: Kraków
Rodzaj umowy: kontrakt (B2B, zatrudnienie przez Hays Poland)
Stawka: 600 – 1000 zł dziennie przy B2B (do negocjacji, wynagrodzenie jest zależne od doświadczenia oraz umiejętności Kandydata)

Zadania ogólne dotyczące dokumentowania architektury oraz definiowania jej stanu docelowego i standardów
• Uczestniczy w przygotowywaniu reguł decyzyjnych dotyczących zmian wprowadzanych w architekturze technicznej Banku, stosuje uzgodnione kryteria podczas prac nad przygotowywaniem wszelkich rekomendacji;
• Stosuje zgodne z Grupowymi lokalne modele referencyjne służące do opisu warstwy technicznej i infrastrukturalnej architektury;
• Bierze udział w pracach nad rozszerzeniem repozytorium architektonicznego Banku w części związanej z architekturą techniczną i infrastrukturą;
• Tworzy i utrzymuje listę używanych pojęć architektonicznych, upowszechnia wiedzę dotyczącą stosowanego języka;
• Utrzymuje referencyjną listę standardów technicznych Banku;
• Opracowuje i utrzymuje aktualność diagramów architektonicznych zgodnych z modelami referencyjnymi Grupy i lokalnymi:
• Upowszechnia zasady i reguły architektury technicznej zgodne z zasadami i regułami Grupy.

Prace projektowe
• Bierze udział w pracach grup projektowych w celu wypracowania specyfikacji technicznej i infrastruktury dla nowych i rozwijanych rozwiązań IT;
• Współpracuje z jednostkami infrastrukturalnymi w celu budowy skalowalnej, efektywnej kosztowo i używanej infrastruktury Banku;
• Stanowi wsparcie techniczne w grupach projektowych;
• Przygotowuje referencyjną architekturę techniczną zgodną z rekomendacjami Grupy i dobrymi praktykami;
• Współpracuje z innymi architektami, administratorami i pracownikami biura projektów podczas przygotowywania i dokumentowania propozycji architektury technicznej i infrastruktury wspierającej prace projektowe oraz rozwój architektury technicznej Banku;
• Proponuje architekturę techniczną tymczasową dla projektów, w których występują zewnętrzne i wewnętrzne ograniczenia wskazując ich wpływ na istniejącą i docelową architekturę techniczną Banku;
• Dokonuje oceny zgodności prac projektowych z przyjętymi normami, regułami i rekomendacjami;
• Kieruje się koniecznością zapewnienia zgodności z obowiązującymi regułami, zasadami, standardami i dobrymi praktykami oraz koniecznością zapewnienia wysokiej jakości dostarczanych usług wspieranych budowanymi lub rozwijanymi rozwiązaniami informatycznymi realizującymi wymagania biznesowe.
Inne zadania
• Wykonuje analizy rozwiązań IT proponowanych na rynku szczególnie dla sektora finansowego, analizuje możliwości i zasadność wykorzystania tych rozwiązań w Banku;
• Reprezentuje jednostkę organizacyjną na spotkaniach wymagających obecności i opinii architekta technicznego;
• Rozwija wiedzę merytoryczną dotyczącą nowych technologii;
• Uczestniczy w bieżących pracach Zespołu/Departamentu/Pionu.

Doświadczenie i wiedza: Co najmniej 5 lata doświadczenia w branży finansowej lub w branży świadczącej usługi IT dla sektora bankowego w obszarze projektowania systemów informatycznych, doświadczenie w pracy na stanowisku architekta w obszarze zarządzania danymi w złożonym środowisku informatycznym
Dodatkowe umiejętności:
Dobra znajomość metodologii zarządzania architekturą i ram architektonicznych TOGAF, ZACHMAN; dobra znajomość technologii informatycznych w co najmniej kilku obszarach - znajomość technologii integracji i tworzenia interfejsów (SOA, Web Services, Message Queues), doświadczenie w kilku z następujących obszarów i technologii (EDW, ETL, Raportowanie/BI, zarządzanie metadanymi i master danymi, rozwiązania BigData, baz danych (Oracle, MySQL, JDBC, SQL, PL/SQL, TeraData) , XML); wiedza dotycząca infrastruktury (h/w i s/w); umiejętność współpracy z IT i biznesem; umiejętność definiowania i jasnego wyjaśniania reguł; umiejętność aktywnego słuchania; umiejętność jasnego prezentowania, argumentowania i przekonywania do pomysłów; bardzo dobra organizacja pracy

Znajomość języków:
Angielski – bardzo dobra znajomość w mowie i piśmie

Oferujemy:
• Benefity pozapłacowe: m.in. Medicover, Multisport ,
• Partycypowanie w kosztach przyszłych szkoleń, udział w konferencjach technicznych i pozatechnicznych,
• Elastyczność formy zatrudnienia – m.in. umowa podwykonawcza (B2B) czy umowy cywilnoprawne

Zainteresowane osoby zapraszam do przesłania swojego CV za pomocą przycisku APLIKUJ
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Hays Poland