Oferta wyróżniona

Architekt systemowy o specjalności sieci teleinformatyczne

Warszawa, mazowieckie

KIR S.A.

Opis stanowiska pracy

KIR jest kluczowym podmiotem infrastruktury polskiego sektora bankowego. Zapewnia niezawodność i bezpieczeństwo w zakresie świadczonych usług, dążąc do efektywnego wspierania rozwoju obrotu bezgotówkowego.

Wykorzystując unikalne w skali polskiego rynku kompetencje i doświadczenie, KIR rozwija i dostarcza rozwiązania systemowe dopasowane do potrzeb sektora bankowego oraz aktywnie uczestniczy w procesie cyfryzacji administracji publicznej.

Obecnie do Działu Analiz i Architektury IT poszukujemy osoby na stanowisko:

Wymagania

Zadania:

  • projektowanie sieci teleinformatycznych w organizacji (w zakresie topologii sieci, doboru urządzeń, konfiguracji itp.),
  • projektowanie architektury sieciowej dla infrastruktury wirtualnej (rozwiązania VMware, OVM, OpenStack, KVM itd.),
  • analiza istniejącej i projektowanie integracji wewnętrznej sieci teleinformatycznej z sieciami partnerów,
  • dokumentowanie architektury w uznanych notacjach (m. in. UML),
  • współuczestniczenie w procesach standaryzacyjnych obszaru zarządzania architekturą sieciowo-infrastrukturalną,
  • współpraca w zakresie tworzenia architektury sieciowej (konfiguracja i sprzęt) i infrastrukturalnej w organizacji z pozostałymi członkami zespołu, z partnerami itp.,
  • projektowanie rozwiązań chmurowych,
  • projektowanie szyn integracyjnych ESB (m. in Oracle OSB).

Oczekujemy:

  • wykształcenia wyższego (preferowane informatyczne, telekomunikacja),
  • dobrej znajomości zagadnień sieci LAN/WAN/SAN/WWAN,
  • dobrej znajomości topologii TCP,
  • praktycznej znajomości projektowania infrastruktury sieciowej LAN w ośrodkach DC w topologii fail over,
  • znajomości SDN,
  • min. 3 lat doświadczenia w projektowaniu architektury sieciowej i infrastrukturalnej,
  • znajomości rozwiązań w zakresie urządzeń i technologii sieciowych (np. firm: Cisco, F5, CheckPoint, itp.),
  • praktycznej znajomości języków opisu architektury takich jak: UML, SysML czy Archimate,
  • praktycznej znajomości narzędzi do modelowania architektury, np. Enterprise Architect,
  • dobrej znajomości języka angielskiego,
  • zorientowania na cel oraz samodzielności w działaniu,
  • własnej inicjatywy, kreatywnego poszukiwania rozwiązań,
  • umiejętności pracy w zespole,
  • komunikatywności,
  • zdolności szybkiego uczenia się nowych rzeczy.

Dodatkowymi atutami będą:

  • znajomość zagadnień związanych z architekturami rozwiązań chmurowych jak i szyn integracyjnych ESB,
  • znajomość branży finansowej.

Oferujemy:

Oferujemy:
wsparcie dla inicjatyw pracowników
stabilne warunki zatrudnienia
szkolenia
system premiowy
akcje wolontariatu pracowniczego
narzędzia do pracy
ZFŚS, karta multisport, prywatna opieka medyczna, grupowe ubezpieczenie na życie

KIR jest kluczowym podmiotem infrastruktury polskiego sektora bankowego. Zapewnia... niezawodność i bezpieczeństwo w zakresie świadczonych usług, dążąc do efektywnego wspierania rozwoju obrotu bezgotówkowego.

  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
09/04/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe inżynierskie
Praca IT - Programowanie / Analizy , Praca Elektronika / Telekomunikacja , Praca IT - Konsulting , Praca IT - Hardware / Information Systems , Praca IT - ERP