Architekt funkcjonalny

Hays Poland

Kraków, małopolskie

Hays Poland

Kraków
Kraków
NR REF.: 1088965

Hays IT Contracting to nowoczesna forma współpracy dla specjalistów z branży informatycznej, na zasadach B2B, dla wiodących na rynku Klientów prowadzących innowacyjne projekty. Wyróżnia nas wiedza o rynku oraz angażowanie najlepszych w danej dziedzinie ekspertów.

Dla naszego Klienta - banku, poszukujemy obecnie osoby na stanowisko:

Lokalizacja: Kraków
Rodzaj umowy: kontrakt (B2B, zatrudnienie przez Hays Poland)
Wynagrodzenie: 500 – 1000zł dziennie pryz kontrakcie b2b (do negocjacji, wynagrodzenie jest zależne od doświadczenia oraz umiejętności Kandydata)
Czas zatrudnienia: ASAP – na okres 12 miesięcy

Od osoby zatrudnionej na stanowisku Architekta funkcjonalnego oczekujemy:

- Co najmniej 5 lat doświadczenia w branży finansowej lub w branży świadczącej usługi IT dla sektora bankowego w obszarze projektowania systemów informatycznych,
- doświadczenie w pracy na stanowisku architekta
- bardzo dobrej znajomości języka angielskiego

Dodatkowe umiejętności:

- Dobra znajomość metodologii zarządzania architekturą i ram architektonicznych TOGAF;
- dobra znajomość funkcjonalności typowych systemów bankowych w obszarze kanałów dostępu do usług bankowych dla klientów;
- doświadczenie w prowadzeniu projektów;
- dobra znajomość technologii IT;
- umiejętność dobrania odpowiednich do celu prezentacji typów schematów i raportów;
- znajomość narzędzi i typowych modeli wspierających prace architekta;
- umiejętność współpracy z biznesem;
- umiejętność definiowania i jasnego wyjaśniania reguł;
- wysokie zdolności analityczne;
- umiejętność aktywnego słuchania;
- umiejętność jasnego prezentowania, argumentowania i przekonywania do pomysłów;
- bardzo dobra organizacja pracy

Główne zadania i czynności:
- Zadania ogólne dotyczące dokumentowania architektury oraz definiowania jej stanu docelowego
- Opracowuje i uzasadnia zgodnie z obowiązującymi kryteriami rekomendacje dotyczące rozwoju systemu informatycznego Banku w tym propozycje wizji docelowej architektury;
- Uczestniczy w przygotowywaniu reguł decyzyjnych dotyczących zmian wprowadzanych w architekturze Banku, stosuje uzgodnione kryteria podczas prac nad przygotowywaniem wszelkich rekomendacji;
- Opracowuje i stosuje zgodne z Grupowymi lokalne modele referencyjne służące do opisu warstwy funkcjonalnej architektury;
- Bierze udział w pracach nad rozszerzeniem repozytorium architektonicznego Banku; utrzymuje aktualność danych w repozytorium w części związanej z warstwą funkcjonalną;
- Tworzy i utrzymuje listę używanych pojęć architektonicznych, upowszechnia wiedzę dotyczącą stosowanego języka;
- Utrzymuje referencyjną listę głównych elementów funkcjonalnych wchodzących w skład systemu informatycznego Banku; decyduje o klasyfikacji nowych elementów na liście referencyjnej w oparciu o obowiązujące kryteria i informacje otrzymane od innych jednostek;
- Opracowuje i utrzymuje aktualność diagramów architektonicznych zgodnych z modelami referencyjnymi Grupy i lokalnymi: w tym aplikacyjnego, funkcjonalnego i informacyjnego dla całego systemu informatycznego Banku;
- Przygotowuje rekomendacje i podejmuje inicjatywy mające doprowadzić do uproszczenia architektury funkcjonalnej Banku, pozwalającej na optymalizację kosztów jej utrzymania i dalszy rozwój;
- Opracowuje i upowszechnia zasady i reguły architektury funkcjonalnej zgodne z zasadami i regułami Grupy.

Oferujemy:
- Benefity pozapłacowe: m.in. Medicover, Multisport ,
- Partycypowanie w kosztach przyszłych szkoleń, udział w konferencjach technicznych i pozatechnicznych,
- Elastyczność formy zatrudnienia – m.in. umowa podwykonawcza (B2B) czy umowy cywilnoprawne

Zainteresowane osoby zapraszam do przesłania swojego CV za pomocą przycisku APLIKUJ
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Hays Poland