Architekt ds. rozwiązań BI / Technical Product Owner

Media Markt

Warszawa, mazowieckie

Media Markt
Czekamy na Ciebie, dołącz do zespołu MEDIA MARKT!
Chcesz mieć ciekawą pracę, w której nigdy się nie nudzisz? Ważna jest dla Ciebie atmosfera i ludzie, z którymi pracujesz? Świetnie się składa bo aktualnie do naszego sklepu MEDIAMARKT w Warszawa poszukujemy osób na stanowisko:

Miejsce pracy: Warszawa
Media Markt

Opis stanowiska

  • Opracowanie strategii rozwoju platformy BI
  • Rozbudowa platformy analitycznej o nowe obszary danych/raporty zgodnie z wymaganiami jednostek biznesowych
  • Współpraca z dostawcą zewnętrznym oraz wewnętrznymi komórkami IT (monitoring jakości prac oraz terminowości realizacji zadań)
  • Szkolenia użytkowników biznesowych w zakresie nowych funkcjonalności
  • Koordynacja procesów rozwoju platformy oraz przekazania do utrzymania
  • Analiza i budowa architektury nowych rozwiązań BI/DWH pod kątem wydajności, bezpieczeństwa, i integralności z istniejącą infrastrukturą lokalną oraz centralną
  • Projektowanie interfejsów danych – integracja systemów
  • Rekomendacje w zakresie optymalizacji architektury platformy BI (ustalanie priorytetów zadań)
  • Budowanie, utrzymywanie i rozwijanie rozwiązań ETL-owych zapewniające przepływ danych (integracja danych z wielu źródeł - koordynacja działań)
  • Budowanie rozwiązań raportowych oraz tworzenie analiz biznesowych zgodnie z wytycznymi jednostek biznesowych (wsparcie w procesie zakupowym)
  • Odpowiedzialność za utrzymanie bieżącej dokumentacji architektonicznej
  • Współpraca z Analitykami Biznesowymi, Kierownikami Projektów przy projektowaniu i wdrażaniu nowych rozwiązań
  • Współpraca z zespołami odpowiedzialnymi za inne komponenty infrastruktury informatycznej w celu zapewnienia spójności rozwiązań
  • Współpraca z jednostkami technologicznymi nad szczegółami implementacyjnymi
  • Współpraca z dostawcami zewnętrznymi.

Od kandydatów oczekujemy:

  • Doświadczenia min. 3 lata w obszarze architektury rozwiązań /projektowania systemów hurtowni danych oraz systemów BI
  • Bardzo dobrej znajomości technologii Microsoft: MS SQL Server, SSIS, SSRS, SSAS,
  • Zawansowanej znajomości Microsoft SSIS – SQL Server Integration Services
  • Doświadczenie w pracy z technologiami chmurowymi - MS Azure w zakresie analizy danych
  • Znajomości technologii PowerBI
  • Znajomości narzędzi do monitoringu oraz automatyzacji dla rozwiązań BI
  • Znajomości rozwiązań BI typu Data Analytics,Data Platform, Data Warehouse
  • Wiedzy z zakresu SQL Server i T-SQL (optymalizacja zapytań, procedury)
  • Praktycznej znajomości języka DAX
  • Technicznego/informatycznego wykształcenia
  • Znajomości języka angielskiego w stopniu komunikatywnym oraz umożliwiającym rozumienie dokumentacji technicznej oraz udział w projektach międzynarodowych (B2/C1)
  • Samodzielności
  • Umiejętności organizowania pracy
  • Umiejętności pracy pod presją czasu przy kilku równoległych projektach
  • Umiejętności jasnego i precyzyjnego formułowania myśli w mowie i piśmie
  • Doświadczenia w pracy w rozproszonym międzynarodowym środowisku

Mile widziane :

  • Znajomość metodyk analizy systemowej oraz biznesowej
  • Znajomość technologii Big Data/Machine learning
  • Znajomość notacji oraz diagramów w pracy analitycznej w tym UML oraz BPMN.
  • Znajomość narzędzi Visual Paradigm, Confluence, JIRA

Oferujemy

  • Wyjątkową atmosferę i pracę pełną wyzwań.
  • Pakiet benefitów (prywatna opieka medyczna, dodatek rodzinny, karta sportowa/ karta lunchowa, dofinansowanie nauki języka angielskiego lub niemieckiego, oraz świeże owoce w każdym tygodniu i pyszną kawę.
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę od pierwszego dnia.
  • Rozwój w dynamicznej międzynarodowej organizacji.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.