Cyclad Sp. z o.o.

Architekt Danych

Od: Cyclad Sp. z o.o.
Miejsce pracy: Wrocław

Rodzaj pracy: Pełny etat

Rodzaj umowy: Na czas nieokreślony

Ilość wakatów: 1

Minimalne doświadczenie: Od 3 do 5 lat

Wykształcenie: Wyższe licencjackie

Branża: Praca IT - Bazy danych

Aktualnie dla naszego klienta, dostawcy kompleksowych rozwiązań finansowych (takich jak leasing, pożyczki, wynajem długoterminowy, faktoring), współpracującego z czołowymi producentami i dostawcami na rynku polskim i zagranicznym poszukujemy kandydatów na stanowisko Architekta Danych.

Opis stanowiska:

  • Budowanie i zarządzanie strategią Architektury Danych
  • Modelowanie i utrzymywanie Korporacyjnych Modeli Danych
  • Współpraca z Architektami IT, Jednostkami Biznesowymi oraz Liderami Zespołów Programistów w celu wypracowywania najlepszych rozwiązań technologicznych w zakresie zarządzania danymi i ich wykorzystania w biznesie
  • Wsparcie projektów w zakresie zapewnienia spójności wdrażanych rozwiązań z aktualną oraz docelową Architekturą Danych
  • Analiza rynku rozwiązań IT w celu identyfikacji aktualnych trendów i innowacyjnych rozwiązań w zakresie przetwarzania i analizy danych; weryfikacja ich przydatności biznesowej
  • Wsparcie projektów związanych z wdrożeniem rozwiązań w zakresie Big Data

Wymagania:

  • Praktycznej znajomości zagadnień związanych z zarządzaniem Architekturą Korporacyjną, w szczególności w zakresie Architektury Danych
  • Doświadczenia w projektowaniu, walidacji i utrzymaniu modeli danych w złożonej infrastrukturze i różnorodnych środowiskach informatycznych
  • Doświadczenia w projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań bazodanowych oraz narzędzi klasy Business Intelligence
  • Znajomości narzędzia Enterprise Architect. Umiejętności świadomego korzystania z notacji Archimate i UML (tworzenie dokumentacji)
  • Znajomości zagadnień z obszarów Data Governance, Data Security i Data Lineage
  • Umiejętność strategicznego i twórczego myślenia
  • Otwartości na zmiany i umiejętności pracy w ramach wielowątkowych inicjatyw
  • Nastawienia na współpracę
  • Budowania relacji opartej na zrozumieniu potrzeb i wzajemnym szacunku do partnera biznesowego na różnych szczeblach zarządzania

Oferujemy:

  • Udział w projekcie wdrożenia Systemu Informacji Zarządczej
  • Bezpośredni wpływ na kreowanie i realizację strategii dla Architektury Danych
  • Umowę o pracę. Atrakcyjne wynagrodzenie podstawowe oraz motywujący system premiowy
  • Realną możliwość rozwoju zawodowego; szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne
  • Bliski kontakt z biznesem umożliwiający poznanie specyfiki branży finansowej/bankowej/leasingowej
  • Work-Life Balance, czyli równowagę między pracą a życiem osobistym
  • Możliwość skorzystania z atrakcyjnej oferty pracowniczej np.: wynajmu samochodu
  • Dobrze wyposażoną kuchnię w której można rozpocząć dzień od aromatycznej kawy
  • Aktywności sportowe i prozdrowotne np.: Dzień bez Windy, Owocowe Czwartki, dofinansowanie do treningów sportowych, udział w zawodach
  • Opiekę medyczną oraz pakiet sportowo–rekreacyjny
  • Pracę w centrum Wrocławia (parking rowerowy)
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.