Dziękujemy za korzystanie z infoPraca. Data wydruku 17/12/2018.

AR Accountant

Katowice, śląskie

Hays Accountancy Finance

Opis stanowiska pracy

Katowice
NR REF.: 1115578

For our client, a new small Shared Service Center, located in Katowice, we are looking for candidates willing to take a position of an Accounts Receivable Accountant.

Working on this position, the candidate will need to:
  • Ensure timely collection of Accounts Receivables, minimizing overdue aged AR
  • Follow up payment disputes with relevant internal and external stakeholders
  • Ensure timely and accurate allocation of cash receipts
  • Help with the monthly bill run, performing pre-invoice controls, preparing and processing sales invoices
  • Book sales invoices and conduct AR sub-ledger to GL reconciliations
  • Perform ad-hoc general finance admin tasks, as and when necessary

While working on this position, the candidate will report directly to EMEA Accounting Manager located abroad.

The perfect candidate should have more than 2 years of experience in working in AR accountancy area in an international company, as well as should speak English fluently. Furthermore, the candidate needs to be proficient in Excel and be characterized by the ability to work both independently, as well as a part of a team.

The company offers multiple benefits, attractive salary, a specious office and a quiet work environment in a friendly atmosphere at the same time.

If you feel you are a perfect match for this position, do not hesitate to apply by sending your English CV. Please, be aware that we contact selected candidates only.

Prezentacja firmy

WŁAŚCIWI LUDZIE NA WŁAŚCIWYCH STANOWISKACH
HAYS Poland jest firmą doradztwa... personalnego, należącą do międzynarodowej grupy HAYS plc, notowanej na giełdzie w Londynie i największej firmy rekrutacyjnej w Wielkiej Brytanii. Grupa posiada ponad 350 biur w 25 krajach na całym świecie, w których łącznie pracuje ponad 5 tysięcy specjalistów.

Polski oddział firmy istnieje od 2002 r. i systematycznie powiększa swój udział w rynku. Dywizja HAYS Accountancy & Finance składa się z zespołów: Finance, Financial Services, Banking oraz Legal.

HAYS Finance to grupa konsultantów, która może poszczycić się bogatą praktyką w zakresie: obsługi działów finansowych i księgowych przedsiębiorstw każdej branży. Współpracujemy z firmami prowadzącymi tzw. outsourcing księgowości, jak również z przedsiębiorstwami doradczymi, tzw. Big4, firmami doradztwa finansowego, a także strategicznego.

Należący do HAYS Accounatncy & Finance zespół Financial Services specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorstw z sektora finansowego. Realizuje projekty na stanowiska specjalistyczne oraz średniego i wyższego szczebla zarządzania. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu projektów dla domów maklerskich, towarzystw funduszy inwestycyjnych, towarzystw ubezpieczeniowych, firm leasingowych, faktoringowych i innych.

Zespół HAYS Banking współpracuje z najbardziej prestiżowymi bankami komercyjnymi oraz instytucjami finansowymi.

Grupa HAYS Legal specjalizuje się w rekrutacji prawników, adwokatów, radców prawnych oraz asystentów prawnych, nie tylko do kancelarii, ale również do firm na stanowisko in-house lawyer.
  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
13/12/2018
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Policealne
Branża / kategoria:
Praca Finanse