Opis stanowiska pracy

URZĄD PATENTOWY RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W WARSZAWIE
Prezes Urzędu Patentowego RP poszukuje kandydatek/kandydatów na stanowisko:

aplikanta eksperckiego
w Departamencie Badań Patentowych

Liczba lub wymiar etatu: 2

Miejsce wykonywania pracy: Warszawa

Główne obowiązki:
• klasyfikacja wstępna zgłoszeń wynalazków i wzorów użytkowych,
• badanie ustawowych warunków ochrony prawnej wynalazków i wzorów użytkowych na podstawie dokumentacji patentowej i literatury fachowej polskiej oraz zagranicznej, w tym sporządzanie sprawozdań ze stanu techniki,
• prowadzenie korespondencji ze zgłaszającymi w ramach czynności związanych z przygotowaniem decyzji w sprawie.

Kandydatka/Kandydat powinien posiadać kwalifikacje:
• wykształcenie wyższe techniczne w dziedzinie:
- elektroniki – 2 etaty
• znajomość języka angielskiego, niemieckiego lub francuskiego w mowie i piśmie, w tym co najmniej jednego na poziomie dobrym.

Wymagania

Wymagania pożądane:
• znajomość zagadnień dotyczących problematyki ochrony własności przemysłowej,
• znajomość kodeksu postępowania administracyjnego,
• umiejętność posługiwania się komputerem (Windows, Word),
• umiejętność dokonywania analizy porównawczej tekstów i jasnego formułowania wniosków,
• łatwość podejmowania decyzji,
• umiejętność pracy w zespole, komunikatywność i kreatywność.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:
• cv i list motywacyjny,
• kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa lub oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego,
• kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
• oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych,
• oświadczenie kandydata o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,
• oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji.

Kopie innych dokumentów i oświadczeń:
• kopie świadectw pracy.

Termin składania dokumentów:
31 października 2017 r.

Miejsce składania dokumentów:
Urząd Patentowy RP
Wydział ds. Osobowych i Rozwoju Zasobów Ludzkich
z dopiskiem na kopercie i w liście motywacyjnym: „aplikant/DP_e”

Inne informacje:
Do składania dokumentów zachęcamy również osoby niepełnosprawne, które spełniają wymagania określone w niniejszym ogłoszeniu.

W ofercie należy podać dane kontaktowe - adres do korespondencji, adres e-mail, nr telefonu. Oferty otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane (decyduje data stempla pocztowego).

Weryfikacja spełniania przez kandydatki/kandydatów wymagań formalnych dokonana zostanie na podstawie dokumentów wymienionych w części „wymagane dokumenty i oświadczenia”. Kompletne aplikacje to takie, które zawierają wszystkie wymagane dokumenty i własnoręcznie podpisane oświadczenia wraz z datą ich sporządzenia, w przeciwnym razie oferta zostanie odrzucona.

Wzory oświadczeń dostępne są na stronie internetowej Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej

Oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone.

Prezentacja firmy

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
09/10/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Administracja Publiczna