Dziękujemy za korzystanie z infoPraca. Data wydruku 16/02/2019.

AP Accountant

Katowice, śląskie

CMC Poland Sp. z o.o.

Opis stanowiska pracy

Job description

This position will be responsible for the AP invoice processing. The AP accountant will be tasked with addressing and resolving internal and external customer service.

Requirements

  • Timely and accurate processing of specific accounting transactions using ERP system for Accounts Payable
  • Review and submit invoices for approval
  • Verify invoices with orders and receipts
  • Investigate discrepancies and take action to resolve with buyers
  • Assistance in month/quarter/year end closing
  • Preparation of reports and analysis on direct supervisor requests

Experience & Qualifications

  • Experience in AP at least 1 yr
  • Degree in Finance / Accounting or equivalent in working experience
  • Fluency in written and oral English (minimum B2 level) is essential for this role
  • Knowledge of SAP;
  • Onbase & Brainware processing is an asset
  • Good analytical & problem-solving skills
  • Driven individual with honesty & integrity
  • Team oriented person

Job offer:

  • Competitive compensation and motivation system
  • Stable job based on permanent job contract
  • Great benefit package (health insurance, medical care, sport cards/entertainment bonus)
  • Company Social Benefit Fund
  • Opportunity for professional growth - challenging and rewarding work with dynamic, international team – trainings in international professional surrounding
  • Friendly work environment and healthy oriented culture
  • New, modern offices in the city center developed to work
  • Working in an international company

Wymagania

If you are interested in working at our company, please do not hesitate to send us your CV in Polish and English via APLIKUJ button bellow the ad.

We kindly inform, we will contact selected candidates only.

Commercial Metals Company (CMC) to globalna firma zajmująca się recyklingiem, produkcją... stali, przetwórstwem stali i handlem. Firma została założona w roku 1915, początkowo obejmowała tylko jedną lokalizację w Teksasie, w której prowadzona była działalność recyklingowa, stopniowo poszerzała zakres działań na kolejne segmenty branży stalowej, a obecnie działa w ponad 120 lokalizacjach, w 12 krajach. Siedziba firmy w USA znajduje się w Irving w stanie Teksas. CMC jest spółką giełdową notowaną na giełdzie w Nowym Jorku, zatrudniającą na całym świecie ok. 8.800 pracowników.

SEGMENTY DZIAŁALNOŚCI NA ŚWIECIE
· Recykling - segment CMC zajmujący się recyklingiem przetwarza około 4 mln ton złomu żelaznego i nieżelaznego rocznie, w ponad 60 lokalizacjach na świecie.
· Produkcja stali - CMC posiada zaawansowane technologicznie huty stali w 6 lokalizacjach w USA (w Alabamie, Arizonie, Arkansas, Południowej Karolinie, Teksasie i Oklahomie) i w Polsce (w Zawierciu); łączne zdolności produkcyjne wszystkich hut wynoszą ok. 4 mln ton rocznie, co powoduje, że CMC jest trzecim największym producentem wyrobów długich w USA i drugim największym w Polsce.
· Przetwórstwo stali - segment ten dysponuje mocami produkcyjnymi na poziomie 2 mln ton rocznie, działa w ponad 85 miejscach w USA i w Europie, w tym w Polsce. Obsługuje wszelkiego rodzaju inwestycje prywatne i publiczne, a także realizuje dostawy na potrzeby rozbudowy infrastruktury i dla branży energetycznej.

W POLSCE firma Commercial Metals Company obecna jest od 3 grudnia 2003r., kiedy przejęła udziały w Hucie Zawiercie S.A. - obecnie CMC Poland Sp. z o.o.

Główna siedziba CMC w Polsce znajduje się w Zawierciu. Obecnie CMC Poland zatrudnia w całej Polsce ok. 1.900 pracowników, z czego ok. 1.500 w Zawierciu.

Zakłady CMC w Polsce:
- Produkcja stali: Huta i Strzępiarka Złomu w Zawierciu,
- Przetwórstwo stali: Zbrojarnia w Zawierciu, Zbrojarnia w Żyrardowie, Zbrojarnia w Rzeszowie, Zakład w Dąbrowie Górniczej (produkcja siatek),
- Zakłady Złomowe dostarczające złom do zawierciańskiej huty – zlokalizowane w 12 miejscach w całej Polsce.
Zakłady CMC należą do najbardziej nowoczesnych i wydajnych na świecie. Huta wyposażona jest w piec elektryczny łukowy oddany do produkcji w 2014 roku, w którym jako wsad stosuje się złom stalowy. Jest to obecnie najbardziej przyjazna dla środowiska technologia produkcji stali. W 2016 roku oddano do użytku nowoczesne urządzenie ciągłego odlewania stali (COS). Nasze linie walcownicze również należą do najnowocześniejszych na świecie.

Naszym pracownikom oferujemy atrakcyjne i konkurencyjne wynagrodzenie.
Poza atrakcyjnym wynagrodzeniem zasadniczym oferujemy dodatkowe składniki wynagrodzenia i benefity pozapłacowe:
· dodatki za pracę w systemie zmianowym,
· premia urlopowa i świąteczna płatna w czerwcu i grudniu każdego roku - każda z nich w wysokości minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w Polsce (2100 zł brutto w 2018r.),
· premia kwartalna uzależniona od wyników finansowych CMC Poland i realizacji ustalonych wskaźników premiowych – w wysokości do 21% kwartalnego wynagrodzenia zasadniczego,
· dodatek na Dzień Hutnika,
· prywatna opieka medyczna w firmie Medicover
· program Multisport - dostęp do różnych obiektów sportowych w całej Polsce,
· bogate świadczenia z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych: dofinansowanie do wypoczynku (wczasy i wycieczki - szeroka oferta na obszarze Polski i zagranicą), pożyczki na cele mieszkaniowe, paczki dla dzieci na Dzień Dziecka i Mikołaja, zapomogi, integracyjne imprezy wydziałowe, imprezy sportowe, kulturalne (np. koncerty, kabarety, kino).
  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
12/02/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Liczba wakatów:
2
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa , Praca Finanse