Dziękujemy za korzystanie z infoPraca. Data wydruku 16/02/2019.

AP Accountant with French

Gdynia, pomorskie

Gi Group Sp. z o.o.

Opis stanowiska pracy

In regard to further development of one of our Clients, we are currently seeking Candidate for a position of:

Wymagania

Your responsibilities:

  • Processing invoices and credit notes in SAP
  • Clarifying price and quantity issues with pricing team, client retail shops or directly with suppliers
  • Documents corrections required to proceed with posting
  • Contacting retail shops for verification of stock corrections
  • Analyzing accounts
  • Reporting

What you need to have?

  • 1-year experience in AP area
  • Good French language skills (at least B2)
  • German knowledge will be an advantage
  • Ability to work in a team
  • Analytical skills, ability to use MS Excel
  • SAP experience is nice to have

We offer:

  • Contract of employment - permanent after 6 months' trial period
  • Additional performance-based bonus
  • Flexible working hours
  • Opportunity to develop your career in an international environment and finance area
  • Work friendly environment - team going outs, integration in the workplace
  • Opportunity to use foreign languages in day to day activities
  • Great workplace location - close to SKM Gdynia Redłowo, bus stops
  • Modern, fully equipped office - beverages and fresh fruits provided
  • Opportunity to participate in trainings or language courses
  • Attractive package of benefits (you can choose from: MultiSport card, private medical care, vouchers for fuel, cinema tickets, coupons for various stores, etc.)

Gi Group jest międzynarodową agencją pracy i doradztwa personalnego. Prowadzimy... działalność w zakresie m.in. stałego i czasowego zatrudnienia, wyszukiwania i selekcji oraz outsourcingu. Dzięki bezpośredniej obecności i partnerstwom strategicznym działamy w 57 krajach świata. Posiadamy Certyfikat Ministerstwa Gospodarki i Pracy nr 570.  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
05/02/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa , Praca Biuro / Dokumentacja , Praca Finanse