Analityk Systemów Scalonych

Power Media

Warszawa, mazowieckie

Power Media

Od: Power Media
Miejsce pracy: Warszawa

Dla naszego klienta - firmy która jest liderem na światowym rynku w ekspertyzie patentowej dotyczącej konsytuacji układów scalonych i urządzeń elektrycznych, poszukujemy Analityka Systemów Scalonych.

Zadaniem osoby na tym stanowisku będzie opracowywanie analiz konstrukcji układu scalonego na podstawie analizy layoutu.

Zakres obowiązków:

  • Przeprowadzanie analizy działania najnowocześniejszych systemów bezprzewodowych, pamięci i innych systemów on-a-Chip,
  • Zapewnienie szczególnej analizy układów analogowych oraz cyfrowych, ze szczególnym uwzględnieniem innowacji technicznych,
  • Przy wykorzystaniu wewnętrznych narzędzi, „odczytywanie” elementów aktywnych i pasywnych znajdujące się w układzie scalonym,
  • Budowanie elektrycznego schematu połączeń elementów i organizowanie tych schematów w odpowiednią hierarchie i wizualną reprezentacje, która uwidoczni odpowiednie informacje na czytelnika raportu,
  • Poprawa bledów i problemów związanych z jakością zdjęć lub GDS, podczas tworzenia schematów,
  • Pomoc przy wszystkich etapach tworzenia raportu, tj. przetwarzania obrazu, rozpoznawania elementów i innych części projektów
  • Prezentowanie wyników raportów zgodnie z wymaganiami klientów w celu wsparcia ich własności intelektualnej.

Wymagania:

  • Ponad 3 lat doświadczenia w projektowaniu układów scalonych i/lub przetwarzaniu układów scalonych,
  • Znajomość konstrukcji i topografii (layout) układów mikroelektronicznych,
  • Szeroka znajomość konstrukcji elektronicznych układów cyfrowych oraz analogowych,
  • Dobra znajomość totografii (layout) układów scalonych oraz budowy elementów technologii CMOS oraz FinFET,
  • Dobra znajomość budowy nowoczesnych układów scalonych takich jak: pamięci 2D/3D, NAND, NOR flash, DRAM, nowoczesne układy RF (np. transceiver) układy Power mamagment
  • Wykształcenie wyższe w dziedzinie Elektrotechniki (preferowana specjalizacja Mikroeletronika)
  • Znajomość j. angielskiego na poziomie B1-B2

Firma oferuje:

  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • Pakiet szkoleń wdrażających,
  • Prywatną opiekę medyczną,
  • Elastyczne godziny pracy (możliwość rozpoczęci pracy miedzy 6:00, a 11:00),
  • Lekcje języka angielskiego,
  • Możliwość częściowej pracy zdalnej (obecnie praca zdalna w pełni do końca roku 2020)
  • Możliwość rozwoju zawodowego.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Power Media