Dziękujemy za korzystanie z infoPraca. Data wydruku 22/05/2018.

Analityk/starszy analityk

Gdynia, pomorskie

PKO Bank Polski

Opis stanowiska pracy

Centrum Ryzyka Kredytowego Klienta Korporacyjnego
Nr ref.: GDD/253/01/2018

Jeśli:

  • posiadasz wykształcenie wyższe – preferowane kierunki: bankowość i finanse, ekonomia
  • masz przynajmniej dwuletnie doświadczenia w zakresie analizy kredytowej dla klientów korporacyjnych i wiedzę z zakresu technik analizy ekonomiczno-finansowej podmiotów prowadzących działalność gospodarczą
  • znasz produkty i usługi bankowe dedykowane klientom instytucjonalnym, w tym korporacyjnym
  • potrafisz identyfikować ryzyka kredytowe
  • znasz zagadnienia: prawa bankowego, standardów rachunkowości, oceny ryzyka kredytowego i zabezpieczeń
  • bardzo dobrze opanowałeś umiejętność obsługi pakietu MS Office, w szczególności Excel
  • jesteś komunikatywny, samodzielny w działaniu, umiesz podejmować decyzje i pracować pod presją czasu
  • cechuje Cię odpowiedzialność i terminowość

Czekamy właśnie na Ciebie !

Jako Analityk w Zespole Analiz Ryzyka Kredytowego będziesz odpowiedzialny za:

  • weryfikację materiałów dotyczących wniosków kredytowych pod względem ich kompletności i jakości
  • analizę wniosków kredytowych, w tym ocenę zdolności kredytowej Klienta, proponowanych zabezpieczeń i ryzyka kredytowego Banku oraz sporządzanie opinii kredytowych
  • opracowywanie wniosków i prezentację materiałów na posiedzeniach właściwych komitetów kredytowych
  • okresowe monitorowanie sytuacji ekonomiczno-finansowej klientów, warunków transakcji kredytowych i prawnych zabezpieczeń
  • współudział w inspekcjach u wybranych klientów
  • podejmowanie decyzji kredytowych w ramach przyznanych kompetencji
  • współpracę z właściwym doradcą klienta korporacyjnego przy prezentowaniu materiałów na posiedzeniu właściwego komitetu kredytowego
  • bieżące identyfikowanie i rejestrowanie sygnałów wczesnego ostrzegania w zakresie klientów korporacyjnych oraz ustalanie proponowanych działań wobec klientów
  • konsultowanie propozycji dotyczących modyfikacji przepisów wewnętrznych w zakresie oceny ryzyka kredytowego

Dołączając do nas zyskujesz:

  • stabilizację zatrudnienia - umowę o pracę w największym Banku w Polsce
  • konkurencyjne wynagrodzenie oraz premię
  • elastyczny pakiet benefitów: od kultury, sportu i wypoczynku po fundusz emerytalny
  • prywatną ogólnopolską opiekę zdrowotną
  • możliwość rozwoju i stałego podnoszenia kwalifikacji
  • profesjonalny system szkoleń

Od 100 lat codziennie dostarczamy naszym klientom rozwiązania finansowe, koncentrując... się na ich potrzebach. Konsekwentnie zmieniamy się, inwestujemy
w rozwój i odpowiedzialnie wdrażamy nowoczesne technologie. Jesteśmy dumni z naszej historii i polskich korzeni. Chcemy nadal mieć pozytywny wpływ na ludzi, firmy, kulturę
i środowisko. Jako jeden z największych banków w Europie Środkowej i Wschodniej odpowiedzialnie dbamy o interesy akcjonariuszy, klientów, pracowników i społeczności lokalnych.

Stawiamy na różnorodność, dlatego zapraszamy do naszego zespołu osoby, które ukończyły różne kierunki studiów. Chcesz współtworzyć nowoczesny polski Bank otwarty na klientów - czekamy na Ciebie!

PKO Bank Polski jako stabilny pracodawca zapewnia niepowtarzalne możliwości rozwoju zawodowego. Szeroka oferta oraz duża skala działania Banku pozwala sprawdzić się w wielu interdyscyplinarnych zespołach projektowych. Z myślą o młodych i ambitnych ludziach stworzyliśmy ofertę płatnych staży i praktyk.
  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
22/05/2018
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Bankowość