Analityk Rozwoju Infrastruktury IT

THESAR Systemy Informatyczne Sp. z o.o.

Lublin, lubelskie

Opis stanowiska pracy

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie świadczyła usługi w ramach outsourcingu na rzecz naszego klienta - dużej firmy z branży telekomunikacyjnej.

Zakres zadań i obowiązków:

1. Analiza dokumentów projektowych pod kątem wymagań technicznych dla infrastruktury informatycznej
2. Przekładanie wymagań biznesowych, funkcjonalnych i niefunkcjonalnych na wymagania techniczne
3. Przygotowywanie i aktualizowanie roadmap potrzeb infrastrukturalnych dla projektów.
4. Przygotowywanie, aktualizacja oraz opiniowanie dokumentacji projektowej w zakresie odpowiedzialności analityka
5. Współpraca z Kierownikami Projektów oraz Architektami Systemów Informatycznych w zakresie rekomendacji rozwiązań technicznych
6. Przygotowywanie szacowań eksperckich oraz wstępnych rekomendacji rozwiązań technicznych

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe o kierunku informatyka lub pokrewnym
  • Znajomość zasad projektowania systemów informatycznych w architekturze trójwarstwowej
  • Znajomość metod prowadzenia analiz systemowych i/lub analiz procesów biznesowych
  • Wiedza ogólna w zakresie budowy, zasad działania i konfigurowania serwerów oraz macierzy (w tym urządzeń klasy High End)
  • Wiedza ogólna w zakresie zasad działania i konfigurowania systemów operacyjnych Windows, Linux (RHT, SuSe), Unix (Solaris, AIX,HP-UX)
  • Wiedza ogólna w zakresie zasad działania i konfigurowania baz danych Postgres, MySQL, Oracle, MSSQL oraz baz danych InMemory
  • Wiedza ogólna w zakresie zasad działania rozwiązań NAS/SAN, Backup, Disaster Recovery
  • Wiedza ogólna w zakresie znajomości technologii wirtualizacyjnych i chmurowych, (OpenStack, Vmware, RHEV, Hyper-V)
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie średnio-zaawansowanym

Jako dodatkowe atuty mile widziane :

  • ukończone szkolenia i certyfikaty z w/w technologii
  • język angielski na poziomie swobodnej komunikacji
  • znajomość języka francuskiego lub hiszpańskiego

Poza tym od kandydata oczekuje się następujących kompetencji osobowych:

  • Kreatywności, systematyczności i odpowiedzialności za powierzone zadania, dbałości o szczegóły, umiejętności pracy indywidualnej i w zespole.
  • Łatwości w nawiązywaniu kontaktów interpersonalnych, umiejętności pracy w warunkach presji czasu, adaptacji do zmieniających się warunków.
  • Dyspozycyjności i gotowości do odbywania delegacji krajowych (Warszawa, Łódź).

Prezentacja firmy

Firma informatyczna z tradycjami sięgającymi 1989 roku. Prowadzimy sprze... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
04/12/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe inżynierskie
Branża / kategoria:
Praca IT - Programowanie / Analizy, Praca Inżynieria, Praca IT - Bazy danych, Praca IT - Hardware / Information Systems, Praca IT - Kontrola jakości