Analityk kredytowy

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Dla naszego klienta, poszukujemy samodzielnego kandydata na stanowisko Analityka kredytowego mającego doświadczenie w analizie kredytowej, strukturyzowaniu transakcji i zabezpieczeń.

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest spółka leasingowa, należąca do międzynarodowej grupy specjalizującej się w produkcji maszyn budowlanych. Jako Analityk kredytowy, dołączysz do spółki zajmującej się finansowaniem maszyn swojej marki i staniesz się częścią zespołu ryzyka.

Opis stanowiska

  • Analiza i ocena zdolności kredytowej klientów - dealerzy, ustalanie ratingu kredytowego
  • Strukturyzowanie transakcji kredytowych, analiza wskaźników, analiza przychodów i rozchodów
  • Negocjowanie i zarządzanie warunkami zabezpieczeń transakcji
  • Ocena zdolności kredytowej klientów ubiegających się o restrukturyzację umowy
  • Podejmowanie decyzji kredytowych w ramach przyznanych uprawnień
  • Rekomendowanie transakcji kredytowych przekazywanych na wyższe szczeble decyzyjne
  • Negocjowanie warunków transakcji kredytowych z jednostkami obszaru sprzedaży
  • Współpraca z pracownikami działu sprzedaży oraz operacji
  • Stosowanie aktualnej polityki i procedur kredytowych
  • Sporządzanie raportów ad-hoc, statystyk kredytowych

Profil kandydata

  • wykształcenie wyższe, preferowane z zakresu ekonomii/finansów
  • bardzo dobrą znajomość zagadnień związanych z rozpatrywaniem wniosków kredytowych i leasingowych i dotyczących wynajmu długoterminowego
  • co najmniej 3 lata doświadczenia pracy w zakresie analizy kredytowej (leasing, rental, bankowość)
  • samodzielność w działaniu i bardzo dobrą organizację pracy
  • znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym komunikację biznesową (min. B2)
  • umysł analityczny
  • znajomość Microsoft Excel na poziomie średnio-zaawansowanym

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • opieka medyczna
  • pakiet sportowy
  • lokalizacja biura: Centrum
  • możliwość pracy zdalnej
  • certyfikowane szkolenie z zakresu analizy kredytowej
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page