IDES Consultants Polska Sp. z o.o.

Analityk Kredytowy

Od: IDES Consultants Polska Sp. z o.o.
Miejsce pracy: ŁÓDŹ

IDES od 22 lat lider na rynku usług rekrutacyjnych, doradczych i szkoleniowych w Polsce, dla swojego klienta z branży Bankowość i finanse poszukuje kandydatów na stanowisko

Miejsce pracy: Łódź

Zadania / obowiązki:

  • Rekomendowanie wniosków kredytowych,
  • Monitoring klientów korporacyjnych,
  • Analiza danych ryzyka na potrzeby wewnętrzne oraz zewnętrzne,
  • Ocena i weryfikacja umów kredytowych pod kątem zgodności z warunkami decyzji kredytowej,
  • Przygotowywanie cyklicznych i bieżących raportów w obszarze analizy ryzyka,
  • Monitorowanie, klasyfikacja, ocena i sprawozdawanie sytuacji ekonomicznej i poziomu ryzyka,
  • Obsługa i koordynowanie działań prewencyjnych i naprawczych.

Oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: Ekonomia, Finanse),
  • Min. 1 rok doświadczenia w zakresie analiz ryzyka kredytowego w sektorze finansowym,
  • Znajomość analizy ryzyka finansowego oraz umiejętność oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej podmiotów gospodarczych oraz jednostek samorządu terytorialnego,
  • Znajomość zagadnień z obszaru rachunkowości, prawa gospodarczego oraz regulacji prawnych dotyczących zabezpieczeń,
  • Znajomość j. angielskiego na poziomie komunikatywnym (terminologia finansowa),
  • Bardzo dobra znajomość środowiska MS Windows z pakietem Office (szczególnie Excel),
  • Samodzielność, dokładność oraz umiejętność analitycznego myślenia,
  • Umiejętność pracy zespołowej i pracy pod presją czasu.

Firma oferuje:

  • Atrakcyjne warunki zatrudnienia (m.in. pakiet socjalny, na który składa się bezpłatna opieka medyczna i dofinansowanie zajęć rekreacyjno-sportowych oraz kulturalno-oświatowych),
  • Interesującą, pełną wyzwań pracę z perspektywami rozwoju w międzynarodowej firmie,
  • Pracę w międzynarodowym środowisku,
  • Umowę o pracę,
  • Dobrą atmosferę pracy.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.