Opis stanowiska pracy

Zakres obowiązków:

  • weryfikacja transakcji zawartych na rynku giełdowym, oraz rynku pozagiełdowym (rynek OTC),
  • wsparcie w tworzeniu narzędzi analitycznych wspomagających decyzje w zakresie zarządzania portfelem energii elektrycznej,
  • przygotowywanie analiz i modeli rynków (w tym analiz technicznych), prowadzenie analiz porównawczych dotyczących rynku energii elektrycznej w Polsce i Europie,
  • krótkoterminowa optymalizacja, tworzenie prognoz zapotrzebowania oraz weryfikowanie wysokości zapotrzebowania klientów na energię elektryczną,
  • kontrola niezbilansowania i podejmowanie działań mających na celu przeciwdziałanie niezbilansowaniu,
  • realizacja kontraktów i umów w zakresie nominowania ilości energii do operatorów,

dostarczanie analiz i raportów wspomagających podejmowanie decyzji.

Wymagania

Od kandydatów do pracy oczekujemy:

  • wysokich zdolności analitycznych,
  • znajomości zagadnień dotyczących prognozowania i analizy szeregów czasowych,
  • umiejętności szybkiego rozwiązywania problemów oraz podejmowania decyzji,
  • bardzo dobrej organizacji i wysokiej motywacji do pracy,
  • umiejętności pracy samodzielnej, jak również zespołowej,
  • nastawienia na realizację wyznaczonych celów
  • mile widziana wiedza z zakresu funkcjonowania rynku energii elektrycznej w Polsce,

Znajomość obsługi komputera

  • MS Office w tym MS Excel poziom zaawansowany, znajomość VBA będzie dodatkowym atutem
  • mile widziana wiedza z zakresu programowania.

Wykształcenie: mile widziani absolwenci lub studenci ostatniego roku kierunków: metody ilościowe, matematyka, ekonometria, energetyka, fizyka.

Prezentacja firmy

Corrente Sp. z o.o. jest firmą w branży energetycznej, której głó... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
06/10/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Wynagrodzenie
3 000PLN - 4 500PLN / Monthly (Brutto)
Premie, dodatki:
Po okresie próbnym premia motywacyjna
Branża / kategoria:
Praca Analityka