Dziękujemy za korzystanie z infoPraca. Data wydruku 23/07/2018.

Analityk biznesowy

Warszawa, mazowieckie

Bank Zachodni WBK S.A.

Opis stanowiska pracy

Dołącz do nas, jeżeli:

  • posiadasz doświadczenie w minimum jednej z następujących dziedzin: modelowanie danych, analiza statystyczna, projektowanie oraz testowanie modeli ryzyka,
  • posiadasz umiejętności proaktywnego kreowania rozwiązań oraz ich skutecznego wdrażania,
  • posiadasz znajomość rozwiązań SAS lub innych narzędzi analitycznych mogących współpracować ze zbiorami danych Big Data oraz hurtownią danych,
  • programujesz w SQL/4GL,
  • posiadasz znajomość oprogramowania Microsoft Office (w tym biegła MS Excel, MS Outlook oraz MS Access),
  • potrafisz myśleć analitycznie, wyciągać wnioski i docierać do istoty problemów,
  • jesteś samodzielny w wykonywaniu zadań i rozwiązywaniu pojawiających się problemów,
  • posiadasz wysokie zdolności interpersonalne, proaktywność, dokładność, sumienność, innowacyjność, zdolności koncentracji oraz otwartość na zmiany,
  • komunikatywnie posługujesz się językiem angielskim,

Oferujemy Ci miejsce, w którym możesz:

  • realizować zadania analityczne związane z budową systemu do wykrywania i przeciwdziałania oszustwom wykonywanym z wykorzystaniem produktów bankowych,
  • być odpowiedzialnym za prowadzone projekty oraz rozwój narzędzi związanych z analizą i wykrywaniem przestępstw,
  • zarządzać procesem zmian w budowanych i rozwijanych systemach,
  • odpowiadać za jakość, spójność i kompletność dokumentacji analitycznej,
  • przygotowywać wielowymiarowe analizy danych transakcyjnych oraz gromadzonych logów,
  • analizować trendy przestępcze oraz budować, testować i wdrażać reguły antyfraudowe w obszarze przeciwdziałania nadużyciom,
  • przygotowywać raporty operacyjne oraz prowadzić ewidencję przypadków fraudowych na potrzeby zespołu, właścicieli biznesowych oraz organów nadzorczych,
  • analizować oraz opiniować ekspercko procedury bankowe pod kątem bezpieczeństwa płatności,
  • wykazać się znajomością wymogów regulatorów zewnętrznych dotyczących bezpieczeństwa płatności,

Mamy dla Ciebie również:

  • klarowne ścieżki rozwoju - możliwość udziału w licznych rekrutacjach wewnętrznych,
  • pracę i możliwość wymiany doświadczeń w międzynarodowym środowisku grupy Santander,
  • wewnętrzne programy rozwojowe umożliwiające doskonalenie kompetencji zawodowych,
  • wsparcie w zdobywaniu nowej wiedzy: dofinansowanie do studiów,
  • szkolenia, bankową bibliotekę książek i multimediów,
  • możliwość wyboru spośród bogatej oferty świadczeń w ramach systemu kafeteryjnego,
  • prywatną opiekę zdrowotną,
  • dofinansowanie do Rajdu Bankowca - wyjazdu jedynego w swoim rodzaju,
  • ciekawe akcje w ramach programu propagującego zdrowy styl życia „Zdrowie na Bank".

Bank Zachodni WBK S.A. jest uniwersalnym bankiem komercyjnym, oferującym szeroki zakres... usług bankowych w obrocie krajowym i zagranicznym, dla osób fizycznych i prawnych. BZ WBK należy do największych polskich banków - jego aktywa wynoszą ponad 100 miliardów złotych. Od 1 kwietnia Bank Zachodni WBK dołączył do Grupy Santander (największej instytucji finansowej w strefie euro) – Banco Santander jest głównym udziałowcem i posiada 76,5% akcji banku. Po połączeniu z Kredyt Bankiem sieć placówek Banku Zachodniego WBK liczy 900 oddziałów w całej Polsce oraz 100 placówek partnerskich. Bank Zachodni WBK jest uznawany za lidera pod względem wprowadzania nowatorskich rozwiązań na rynku finansowym – jako pierwszy w Polsce zaczął wydawać karty z mikroprocesorem oraz karty do płatności bezstykowych, oferuje także klientom dostęp do zgromadzonych pieniędzy poprzez kanały elektroniczne - usługi BZWBK24 i w tej dziedzinie jest liderem rynku w zakresie dostępnych usług i poziomu zabezpieczeń.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
02/07/2018
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Mniej niż 1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Praca IT - Programowanie / Analizy , Praca IT - Hardware / Information Systems , Praca IT - ERP , Praca IT - Kontrola jakości