Analityk biznesowo-systemowy (obszar hurtowni danych)

ALTEN Polska

Warszawa, Pańska 73, mazowieckie

Wiele możemy napisać o tym, jaką firmą jest ALTEN Polska i dlaczego warto z nami współpracować. Cenimy jednak Twój czas, więc chętnie opowiemy Ci o tym na rozmowie rekrutacyjnej.

Jesteśmy częścią międzynarodowej grupy ALTEN skupiającą na całym świecie ponad 28 000 wybitnych specjalistów z dziedziny Inżynierii oraz IT, którzy realizują najbardziej innowacyjne projekty technologiczne dla naszych Partnerów biznesowych (najnowsze samoloty pasażerskie? Jasne! Zaawansowane systemy dla największych korporacji? Oczywiście! To może jeszcze przemysł kosmiczny? Cóż…tak!). Zespół, który tworzymy, to profesjonaliści, którzy z zaangażowaniem i znajomością potrzeb rynku codziennie udowadniają, iż grupa ALTEN jest światowym liderem usług konsultingu inżynieryjno-technologicznego. W pracy bardzo ważna jest dla nas atmosfera, którą sami tworzymy. Zależy nam na dzieleniu się wiedzą, otwartości oraz pomysłowości.

Od: ALTEN Polska
Miejsce pracy: Warszawa, Pańska 73

Rodzaj pracy: Pełny etat

Rodzaj umowy: Na czas nieokreślony

Ilość wakatów: 1

Minimalne doświadczenie: 2 lata

Wykształcenie: Wyższe licencjackie

Branża: Praca IT - Hardware / Information Systems, Praca IT - Konsulting, Praca IT - Programowanie / Analizy

Zakres obowiązków:

  • Pozyskiwanie oraz analiza wymagań biznesowych w zakresie wdrażanych rozwiązań IT
  • Tworzenie dokumentacji analitycznej - biznesowej i systemowej
  • Tworzenie wymagań funkcjonalnych, pozafunkcjonalnych
  • Analiza danych ze źródeł zasilających hurtownię (lub inne systemy) i tworzenie mapowań danych
  • Wsparcie zewnętrznego wykonawcy w ramach prac projektowych w kwestiach wymagających informacji analitycznych
  • Ścisła współpraca z programistami, dostawcą zewnętrznym i przedstawicielami biznesu w celu zrozumienia wymagań, wypracowania rozwiązania, przeprowadzenia testów oraz wdrożeń produkcyjnych
  • Tworzenie scenariuszy testowych
  • Opracowanie i wdrożenie koncepcji testów (technicznych i biznesowych)

Narzędzia:

  • Baza danych Oracle 11g, 12c
  • Oracle SQL Developer, Oracle PL/SQL Developer
  • Informatica PowerCenter 9.6.1
  • Enterprise Architect 12

Wymagania:

  • Bardzo dobra, praktyczna znajomość SQL (warunek konieczny)
  • Doświadczenie na stanowisku Analityka biznesowo-systemowego w instytucjach finansowych
  • Doświadczenie w projektach związanych z budową i/lub rozwojem hurtowni danych
  • Doświadczenie w tworzeniu mapowań danych
  • Gotowość podjęcia się opieki merytorycznej nad powierzonym zadaniem
  • Znajomość narzędzi i technik wspomagających analizę biznesową
  • Wiedza w zakresie zasilania hurtowni danych (ETL) – bilans otwarcia, ładowanie dzienne, ładowanie miesięczne, wycofanie ładowania, ładowanie pełne/przyrostowe.