Oferta wyróżniona

Analityk biznesowo-systemowy (obszar hurtowni danych)

Warszawa, Pańska 73, mazowieckie

ALTEN Polska

Opis stanowiska pracy

Zakres obowiązków:

  • Pozyskiwanie oraz analiza wymagań biznesowych w zakresie wdrażanych rozwiązań IT
  • Tworzenie dokumentacji analitycznej - biznesowej i systemowej
  • Tworzenie wymagań funkcjonalnych, pozafunkcjonalnych
  • Analiza danych ze źródeł zasilających hurtownię (lub inne systemy) i tworzenie mapowań danych
  • Wsparcie zewnętrznego wykonawcy w ramach prac projektowych w kwestiach wymagających informacji analitycznych
  • Ścisła współpraca z programistami, dostawcą zewnętrznym i przedstawicielami biznesu w celu zrozumienia wymagań, wypracowania rozwiązania, przeprowadzenia testów oraz wdrożeń produkcyjnych
  • Tworzenie scenariuszy testowych
  • Opracowanie i wdrożenie koncepcji testów (technicznych i biznesowych)

Narzędzia:

  • Baza danych Oracle 11g, 12c
  • Oracle SQL Developer, Oracle PL/SQL Developer
  • Informatica PowerCenter 9.6.1
  • Enterprise Architect 12

Wymagania:

  • Bardzo dobra, praktyczna znajomość SQL (warunek konieczny)
  • Doświadczenie na stanowisku Analityka biznesowo-systemowego w instytucjach finansowych
  • Doświadczenie w projektach związanych z budową i/lub rozwojem hurtowni danych
  • Doświadczenie w tworzeniu mapowań danych
  • Gotowość podjęcia się opieki merytorycznej nad powierzonym zadaniem
  • Znajomość narzędzi i technik wspomagających analizę biznesową
  • Wiedza w zakresie zasilania hurtowni danych (ETL) – bilans otwarcia, ładowanie dzienne, ładowanie miesięczne, wycofanie ładowania, ładowanie pełne/przyrostowe.

Jesteśmy częścią ALTEN Group, skupiającej na całym świecie ponad 33 000 specjalistów z... dziedziny Inżynierii oraz IT. Realizujemy najbardziej innowacyjne projekty technologiczne dla branż: kosmicznej, lotniczej, motoryzacji, finansowej, bezpieczeństwa i obronności, medycznej, energetycznej oraz przemysłu kolejowego i morskiego. Tworzymy zespół pasjonatów technologii, którzy udowadniają, że ALTEN jest światowym liderem usług konsultingu inżynieryjno-technologicznego. Na co dzień bardzo ważna jest dla nas nieformalna, miła atmosfera. Zależy nam na dzieleniu się wiedzą, pomysłami i otwartością na innych.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
12/07/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Praca IT - Hardware / Information Systems , Praca IT - Konsulting , Praca IT - Programowanie / Analizy