Analityk BI

Power Media

Lublin, lubelskie

Power Media

Analityk BI

Od: Power Media
Miejsce pracy: Lublin

Klient: Światowy lider w przetwórstwie żywności, jego działania skupiają się m.in. na analizie procesów biznesowych, przygotowaniu danych, tworzeniu interaktywnych raportów, a także developmencie i utrzymaniu kluczowych aplikacji. Firma współpracuje z klientami na całym świecie.

Lokalizacja biura: Warszawa

Tryb pracy: praca zdalna w większości czasu pracy (wizyty w biurze sporadycznie: raz na 2 tygodnie/miesiąc).

Analityk będzie częścią zespołu BI Scrum Development realizującego projekty Business Intelligence dla funkcji korporacyjnych i/lub wspierających biznes. Zespół ten wspiera firmę w analizie procesów biznesowych, ekstrakcji danych, przygotowaniu do budowy hurtowni danych firmy, analizy danych i tworzenia interaktywnych raportów Business Intelligence. Analityk będzie ściśle współpracować z wieloma interesariuszami biznesowymi, aby zrozumieć złożone procesy biznesowe, zbierać, wyjaśniać i dokumentować wymagania projektowe oraz wspierać Project Managera / Product Ownera i zespół w zdefiniować zakresu prac nad projektami BI. Osoba na tym stanowisku będzie także wsparciem dla zespołu BI w testowaniu rozwiązań oraz pomagać biznesowi zrozumieć i przetestować rezultaty projektu.

Stack technologiczny: Oracle, SQL, Tableau.

Zespół: 1 x Scrum Master, 1 x Product Owner, 4 x Oracle Developer (Regular+/Senior)

Zakres obowiązków:

  • Stały kontakt z Project Managerem/Product Ownerem i interesariuszami biznesowymi firmy, w celu zrozumienia potrzeb biznesowych i priorytetów wielu złożonych projektów obejmujących pełny zakres podstawowej działalności firmy (Agrobiznes, BLC, usługi finansowe, linia produktów frachtowych, zarządzanie ryzykiem finansowym) – DELTA Serwer Pozycji Ryzyka Rynkowego i projekty DELTA Credit Risk
  • Stały kontakt z interesariuszami firmy (z działów Ryzyka Rynkowego i Ryzyka Kredytowego) w celu zrozumienia procesów biznesowych, gromadzenia danych, przetwarzania danych i wymagań dotyczących modelowania
  • Wsparcie Project Managera / Product Ownera poprzez zdefiniowanie historii Backlogu Produktu i pomoc w wyjaśnieniu priorytetu biznesowego
  • Analiza danych na podstawie zapytań SQL w celu potwierdzenia wymagań biznesowych, wdrażanie zapytań sprawdzających koncepcję, potwierdzające zdefiniowaną logikę biznesową
  • Wsparcie zespołu BI Scrum Development poprzez dokumentowanie wymagań i pomoc w konceptualizacji rozwiązań BI spełniających wymagania interesariuszy biznesowych
  • Współpraca z innymi zespołami BI/IT w celu koordynowania działań w zakresie przygotowania danych i procesów transferu danych wymaganych dla określonego zakresu projektu
  • Tworzenie interaktywnych raportów analizy biznesowej w ramach projektów BI
  • Weryfikowanie dostarczonych rozwiązań poprzez tworzenie przypadków testowych, testowych zapytań SQL i testowych raportów BI
  • Współpraca z wieloma interesariuszami biznesowymi, aby pomóc koordynować testy akceptacji użytkownika i dostarczać wyniki testów zespołowi BI
  • Organizowanie interaktywnych warsztatów dla interesariuszy biznesowych i użytkowników końcowych
  • Zapewnienie wsparcia dla  hurtowni danych BI i raportów

Wymagania:

  • Minimum 3 lata doświadczenia w analizie biznesowej
  • Umiejętność rozumienia procesów biznesowych, analizowania danych i łączenia ich w celu wyciągania wniosków i definiowania wymagań projektowych dla zespołu programistycznego
  • Umiejętność proaktywnej współpracy z interesariuszami biznesowymi w celu prowadzenia analizy wymagań i sesji UAT
  • Doświadczenie w języku programowania SQL, relacyjnych i wielowymiarowych modelach danych oraz bazach danych (preferowane Oracle)
  • Doświadczenie z metodologią Agile (preferowany Scrum)
  • Silne umiejętności komunikacyjne (w języku polskim i angielskim)
  • Umiejętność pracy nad wieloma złożonymi projektami jednocześnie

Mile widziane:

  • Umiejętność korzystania z zarządzania projektami, bazy wiedzy i narzędzi do współpracy: Jira, Confluence, MS Sharepoint i Teams
  • Doświadczenie w tworzeniu źródeł danych i raportów Tableau
  • Doświadczenie z SAP i SAP BW

Firma oferuje:

  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy B2B
  • Pracę w międzynarodowym środowisku
  • Szerokie możliwości rozwoju zawodowego
  • Pracę przy rożnych projektach, dla klientów z całego świata
  • Elastyczne godziny pracy
  • Możliwość pracy zdalnej (wizyty w biurze są sporadycznie, raz na 2 tygodnie/miesiąc)
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Power Media