Analityk 1 linii SOC

Hays Poland

Warszawa, mazowieckie

Hays Poland

Warszawa
Warszawa
NR REF.: 1116727

Hays IT Contracting to nowoczesna forma współpracy dla specjalistów z branży informatycznej, na zasadach B2B, dla wiodących na rynku Klientów prowadzących innowacyjne projekty. Wyróżnia nas wiedza o rynku oraz angażowanie najlepszych w danej dziedzinie ekspertów.

Dla naszego Klienta – firmy z branży telekomunikacyjnej – poszukujemy obecnie osoby na stanowisko: Analityk 1 linii SOC

Lokalizacja: Warszawa
Realizacja: Kontrakt B2B
Stawka: do 350 PLN netto +VAT/dzień

Zadania:

  • Udział w pracach zespołu SOC w zmianowym systemie pracy, w trybie 24/7
  • Monitorowanie działań użytkowników w systemach informatycznych i wykrywanie naruszeń dot. bezpieczeństwa IT
  • Przyjmowanie i rejestrowanie zgłoszeń zdarzeń oraz incydentów
  • Podstawowa analiza przyczyn oraz wyjaśnienie incydentów
  • Obsługa systemów wspomagających monitorowanie bezpieczeństwa IT zgodnie z obowiązującymi procedurami,
  • Monitorowanie dostępnych źródeł informacji w poszukiwaniu potencjalnych zagrożeń
  • Prowadzenie monitoringu online aplikacji i infrastruktury IT na bazie dedykowanych aplikacji
  • Monitorowanie i kontrolowanie bezpieczeństwa IT,
  • Współpraca z jednostkami CERT w Polsce i na świecie
  • Przygotowywanie raportów dotyczących incydentów IT
  • Współpraca z 2. linią w celu wyodrębniania incydentów ze zdarzeń

Wymagania:

  • Minimum 1 rok pracy w IT na stanowiskach związanych z bezpieczeństwem
  • Podstawowa znajomość modelu TCP/IP
  • Podstawowa znajomość protokołów: HTTP, HTTPS, SSH, FTP, SMTP, IMAP, POP, SNMP,WMI, syslog, NTP, DHCP, DNS, CIFS i NFS itp.
  • Wiedza i doświadczenie z zakresu, konfiguracji i administracji rodziną systemów operacyjnych Windows, Linux, Unix
  • Znajomość zagrożeń sieciowych oraz systemów i technologii bezpieczeństwa
  • Podstawowa wiedza z zakresu bezpieczeństwa IT w jednej z dziedzin: systemy operacyjne Windows / Unix, sieci, bazy danych
  • Wiedza w zakresie korelacji logów, scenariuszy ataków na systemy informatyczne lub pracowników i metod obrony przed nimi
  • Komunikatywność i umiejętność pracy zespołowej
  • Umiejętność pracy pod presją
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie zapewniającym czytanie dokumentacji technicznej oraz swobodną komunikację słowną
  • Dodatkowymi atutami będą:
  • Doświadczenie we wdrażaniu narzędzi systemów z obszaru bezpieczeństwa IT
  • Posiadanie certyfikatów branżowych z obszaru systemów operacyjnych, sieci, bezpieczeństwa

Oferujemy:

  • Benefity pozapłacowe: m.in. Medicover, Multisport
  • Elastyczne godziny pracy
  • Możliwość pogłębienia doświadczenia zawodowego w firmie o ugruntowanej pozycji na Polskim rynku telekomunikacyjnym (firma międzynarodowa)
  • Partycypowanie w kosztach przyszłych szkoleń, udział w konferencjach technicznych i pozatechnicznych
  • Stała i długoterminowa współpraca pozwalająca na przejście do innych działów w firmie
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Hays Poland