Analityczka/Analityk (Energy)

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Poszukujemy Analityczkę/Analityka do think-tanku działającego w zakresie polityk publicznych (energetyczno-klimatyczna, przemysłowa, makroekonomia, rynek pracy i polityka społeczna, ekonomia środowiska i pokrewne).

Informacje o kliencie

Progresywny think-tankiem zajmującym się doradztwem w zakresie polityk publicznych. Aktywność obejmuje szeroki zakres zagadnień ekonomicznych i społecznych. Podejmuje dążenia do podnoszenia jakości debaty publicznej, kształtują trendy, poruszają trudne tematy, proponują alternatywy.

Członkowie zespołu posiadają wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami i zespołami analitycznymi, zajmują się transformacją zarówno badawczo jak i w praktyce, biorąc udział w projektach międzynarodowych i krajowych związanych z analizą i doradztwem w zakresie transformacji energetycznej. Współpracują z sektorem publicznym (ministerstwa, samorządy) oraz organizacjami pozarządowymi, think-tankami, światem akademickim oraz instytucjami międzynarodowymi (Komisja Europejska, Bank Światowy).

Komentują na bieżąco wydarzenia w czołowych mediach, są autorami licznych publikacji o różnym charakterze - od policy briefs przez policy papers i working papers, po artykuły naukowe.

Opis stanowiska

  • Analiza ilościowa danych
  • Opracowywanie tekstów o transformacji energetycznej, gospodarce i społeczeństwie
  • Opracowywanie rekomendacji dla polityki publicznej
  • Uczestnictwo w debacie publicznej

Profil kandydata

  • Wykształcenie z dziedzin: ekonomia, finanse, zarządzanie, socjologia, polityka regionalna, ochrona środowiska i pokrewne - ukończone studia wyższe lub ostatni rok studiów
  • Zainteresowanie i pogłębiona wiedza na temat przynajmniej jednego z obszarów: polityka energetyczno-klimatyczna, polityka przemysłowa, makroekonomia, rynek pracy i polityka społeczna, ekonomia środowiska i pokrewne
  • Doświadczenie w analizie i wizualizacji danych na poziomie co najmniej podstawowym
    • biegła znajomość pakietu MS Excel i MS Office
    • znajomość metod analizy statystycznej
    • znajomość baz danych GUS, Eurostat, OECD, IEA i podobnych
  • Doświadczenie w pracy analitycznej i badawczej - przegląd literatury i źródeł danych, selekcja i wyciąganie wniosków
  • Doświadczenie w pracy w dziedzinie polityk publicznych - sektor publiczny (ministerstwa, instytucje unijne), sektor prywatny (energetyka, przemysł, konsulting), nauka (uczelnie, instytuty badawcze), think-tanki lub NGO
  • Ciekawość - nieustanne podnoszenie kompetencji, śledzenie bieżących wydarzeń i trendów w Polsce i na świecie
  • Język angielski na poziomie min. średniozaawansowanym (B2)
  • Biegła obsługa narzędzi do współpracy zespołowej (lub gotowość do zapoznania się z nimi) - Google Workspace, Slack

Oferujemy

  • Udział w międzynarodowych projektach badawczych i doradczych
  • Możliwość współpracy z szerokim gronem partnerów, w tym czołowymi ekspertami i instytucjami tworzącymi politykę klimatyczno-energetyczną i przemysłową w Polsce i Europie: sektor publiczny, związki branżowe, uczelnie i instytuty badawcze, think-tanki, konsulting, NGO
  • Elastyczne godziny i miejsce pracy - biuro w samym centrum Warszawy lub pracę zdalną
  • Umowę o pracę na czas nieokreślony (po 3-miesięcznym okresie próbnym)
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page