Agro Manager (Przetwórstwo Warzyw i Owoców)

Ceres |Selected people in food & agri|

Wieluń, łódzkie

Opis stanowiska pracy

Nasz Klient to firma rodzinna z polskim kapitałem, która dzięki wiedzy, pasji i zaangażowaniu właścicieli i pracowników znajduje się w gronie liderów branży przetwórstwa warzyw. Firma dostarcza najwyższej jakości produkty, o czym świadczą liczne nagrody, a także przede wszystkim uznanie klientów. Precyzyjnie zorganizowane procesy logistyczne to jeden z sekretów firmy, który sprawia, że świeże warzywa trafiają na jedną z czterech linii produkcyjnych. Gotowe wyroby dostarczane są na terenie całej Polski oraz do 16 krajów eksportowych. Blisko 25 lat istnienia firmy zaowocowało licznymi inwestycjami w park maszynowy, rozbudowę przedsiębiorstwa i rozwój kadrowy. Aktualnie firma zatrudnia ponad 300 osób.

Firma zlokalizowana jest na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, z siedzibą w Albertowie. W związku z dalszym rozwojem i sukcesją w dziale Agronomii, poszukujemy aktualnie kandydatów na stanowisko Agro Manager.

Rola

Strategiczne zarządzanie działem Agronomii i wspieranie rolników współpracujących z firmą.

  • Planowanie zasiewów i nasadzeń warzyw oraz owoców (najważniejsze uprawy to pomidor, groszek, kukurydza, fasola) w celu zapewnienia ciągłości dostaw.
  • Aktywna rola w podnoszeniu jakości surowców przy wykorzystaniu własnej wiedzy agronomicznej.
  • Określanie terminu zbiorów, planowanie ilości i kontrola jakości surowca dostarczanego do zakładu. Zapewnienie płynności dostaw surowców zgodnie z planem produkcji i polityką jakości;
  • Ścisła współpraca z działem produkcji w celu skoordynowania dostaw i możliwości produkcyjnych.
  • Prognozowanie plonów, informowanie firmy o aktualnej sytuacji rynkowej i cenach świeżych warzyw i owoców.
  • Prowadzenie negocjacji i kontraktacji z dostawcami.
  • Budowanie zaufania w relacjach z dostawcami. Sezonowa ocena współpracujących rolników i szukanie nowych potencjalnych dostawców.
  • Szkolenie dostawców w zakresie agronomii i agrotechniki ze szczególnym uwzględnieniem tematyki stosowania ŚOR.
  • Pomoc rolnikom we wdrażaniu zaleceń uprawowych. Doradztwo w zakresie metod uprawy, przełożenie innowacyjnych technik na praktyczne rozwiązania w gospodarstwach.
  • Jako Agro Manager ściśle współpracujesz i raportujesz bezpośrednio do zarządu firmy.
  • Kontrola nad właściwym prowadzeniem plantacji zgodnie z wymogami i obowiązującymi przepisami w zakresie stosowania SOR;
  • Organizowanie transportu skupionego surowca;
  • Zarządzanie obszarem gospodarowania nasionami i sadzonkami kwalifikowanymi pod określone uprawy;

Profil

Zmotywowany specjalista agronomii, pasjonat zagadnień związanych z produkcją żywności.

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (np. Rolnictwo, Ogrodnictwo, Agronomia).
  • Doświadczenie w obszarach takich jak: planowanie, kontraktacja, skup warzyw i / lub owoców.
  • Wysoki poziom wiedzy związanej z uprawą płodów rolnych.
  • Proaktywne nastawienie, gotowość do realizacji zadań z różnych obszarów i procesów.
  • Znajomość języka angielskiego będzie dodatkowym atutem.
  • Prawo jazdy kat.B.

Kompetencje:

  • Wysoki poziom organizacji pracy oraz umiejętność delegowania zadań.
  • Planowanie i zarządzanie projektowe (surowiec, logistyka, ciągłość procesów).
  • Umiejętność koordynacji i analizy poziomu realizacji zadań.
  • Łatwość w nawiązywaniu kontaktów i budowaniu relacji z rolnikami.

Miejsce pracy

Praca mobilna w rejonie wschodnie dolnośląskie, północne opolskie i śląskie, południowe łódzkie.

Oferta

Nasz Klient oferuje ciekawą i pełną wyzwań pracę o dużym poziomie odpowiedzialności i aktywnym tworzeniu strategicznych operacji w firmie. Jako Agro Manager będziesz zajmować jedną z kluczowych ról w strukturach firmy, która da Ci możliwość współpracy strategicznej z dostawcami, producentami środków do produkcji rolnej, a także zarządem spółki. Firma zapewni Ci wszystkie niezbędne narzędzia, aby komfortowo i kompleksowo rozwijać współpracę wewnątrz i na zewnątrz firmy. Pracodawca zapewnia możliwości dalszego rozwoju osobistego (szkolenia stacjonarne oraz wyjazdowe), możliwość zdobywania nowej wiedzy oraz konkurencyjny rynkowo poziom wynagrodzenia.

Aplikacja

Nasz Klient zlecił rekrutację i selekcję na stanowisko Agro Manager wyłącznie firmie CeresRecruitment Polska.

Aplikację możesz wysłać za pośrednictwem strony internetowej www.ceresrecruitment.pl. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z Bartek Soboński pod nr (+48)796 826 363. Test osobowości może być częścią procesu rekrutacyjnego.

CeresRecruitment to firma specjalizująca się w rekrutacji i selekcji kandydatów na stanowiska w branży rolno-spożywczej, ukierunkowana na inżynierów i magistrów. CeresRecruitment posiada biura w Holandii, Niemczech, Belgii i Polsce. Obszary rynku firmy to: Technologia i Przetwórstwo Żywności, Przemysł Spożywczy, Rolnictwo, Ogrodnictwo, Warzywnictwo, Sadownictwo, Sprzedaż detaliczna i hurtowa, Żywienie i Hodowla Zwierząt, Zootechnika i Weterynaria, Chemia Rolna (środki ochrony roślin - nawozy - nasiona), Rolnictwo i Produkcja Ekologiczna, FMCG, Doradztwo Techniczne i Handlowe. Ceres specjalizuje się w wyszukiwaniu pracowników na stanowiska: Dyrektor Generalny, Dyrektor Wykonawyczy, Dyrektor Finansowy, Dyrektor Operacyjny, Kierownik Sprzedaży i Marketingu, Kierownik HR (HRM), Kierownik Produkcji, Kierownik Projektu, Specjalista ds. Zapewnienia / Kontroli Jakości (QA / QESH), Specjalista ds. Logistyki (Łańcucha Dostaw), Specjalista ds. Zakupów i Zamówień, Trader, Handlowiec, Kupiec, Doradca Żywieniowy / Specjalista ds. Żywienia, Agronom, Technolog Żywności / Produkcji Pasz, Inżynier Procesu, Specjalista ds. Badań i Rozwoju (R&D).

Prezentacja firmy

Ceres to międzynarodowa agencja specjalizująca się w rekrutacji, ... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
07/02/2022
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Analityka, Praca Logistyka, Praca Rolnictwo, Praca Top management, Praca Kadra zarządzająca